Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. gruodžio 22 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija naujuoju Atstovybės Lietuvoje vadovu paskyrė Marių Vaščegą

Šiandien Marius Vaščega paskirtas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu. Darbą jis pradės 2022 m.  vasario 1 d.

Marius Vascega

Šiandien Marius Vaščega paskirtas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu. Darbą jis pradės 2022 m.  vasario 1 d. Jis bus oficialus Europos Komisijos atstovas Lietuvoje, politiškai pavaldus EK Pirmininkei Ursulai von der Leyen.

Marius Vaščega turi daug patirties Europos reikalų srityje, kurią sukaupė dirbdamas įvairiose Europos Sąjungos institucijose nuo 2004 m.

Nuo 2019 m. Marius Vaščega yra Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus, atsakingo už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, komandos vadovas, prieš tai vadovavo jo pereinamojo laikotarpio komandai, padėjusiai sėkmingai pasirengti Europos Komisijos nario kadencijos pradžiai. Šiose pareigose jis rengė daugelį Europos žaliojo kurso iniciatyvų, tarp jų – žiedinės ekonomikos, biologinės įvairovės, taršos mažinimo, vandenynų ir jų išteklių tvarumo srityse. 

Marius Vaščega taip pat dirbo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotoju, Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovu ir patarėju ekonomikos klausimais. Iki 2013 m., kai pradėjo darbą Europos Komisijoje tarptautinių santykių pareigūnu, jis dirbo ES Taryboje (2009–2013 m.), kur patarinėjo ES pirmininkaujančioms valstybėms narėms, ir Europos Parlamente (2004–2008 m.). Iki Lietuvos įstojimo į ES jis buvo advokatas ir dėstė Vilniaus universiteto Teisės fakultete.

Marius Vaščega baigė teisės studijas Vilniaus universitete. Jis taip pat yra įgijęs Europos teisės ir ekonomikos magistro (Roterdamo Erasmus universitete, Hamburgo universitete ir Madrido Complutense universitete) bei tarptautinės politikos magistro laipsnius (CERIS – Briuselio ULB diplomatinėje mokykloje). Be gimtosios lietuvių kalbos, jis kalba anglų, prancūzų, rusų, ispanų kalbomis, turi vokiečių kalbos pagrindus.

Bendroji informacija

Europos Komisijos atstovybės yra visose ES valstybių narių sostinėse, o regioniniai biurai –  Barselonoje, Bonoje, Marselyje, Milane, Miunchene ir Vroclave. EK atstovybės yra Europos Komisijos akys, ausys ir balsas ES valstybėse narėse. Jos palaiko ryšius su šalies valdžios institucijomis, suinteresuotaisiais subjektais bei piliečiais ir informuoja žiniasklaidą bei visuomenę apie ES politiką. EK atstovybių vadovus skiria Europos Komisijos pirmininkė. Jie yra jos politiniai atstovai valstybėse narėse, į kurias yra paskirti.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. gruodžio 22 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje