Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 1 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija leido netaikyti muitų ir PVM importuojamoms gyvybes gelbstinčioms prekėms, skirtoms ukrainiečiams

EK priėmė sprendimą, leidžiantį ES valstybėms narėms laikinai netaikyti muitų, PVM iš trečiųjų šalių importuojamiems maisto produktams, antklodėms, palapinėms, elektros generatoriams ir kitai įrangai, skirtiems nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams. 

ES ir Ukrainos simbolika
Europos Sąjunga, 2022

Europos Komisija priėmė sprendimą, kuriuo ES valstybėms narėms leidžiama laikinai netaikyti muitų ir PVM iš trečiųjų šalių importuojamiems maisto produktams, antklodėms, palapinėms, elektros generatoriams ir kitai gyvybes gelbstinčiai įrangai, skirtiems nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams. Šios priemonės paprašė ES valstybės narės ir ji bus taikoma atgaline data nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Muitai ir PVM netaikomi prekėms, kurias importuoja:

  • valstybinės organizacijos (viešosios įstaigos ir įstaigos, kurių veiklą reglamentuoja viešoji teisė, įskaitant ligonines, vyriausybines organizacijas, regionines vyriausybes, savivaldybes ir (arba) miestus ir t. t.);
  • valstybių narių kompetentingų institucijų patvirtintos labdaros arba filantropinės organizacijos.

Šiandienos sprendimas papildo balandžio mėn. priimtas naująsias PVM taisykles, pagal kurias ES valstybėms narėms leidžiama šią išimtį taikyti ir šalies viduje tiekiamoms prekėms ir teikiamoms paslaugoms, įskaitant dovanas, kurios skirtos nukentėjusiesiems nuo nelaimių.

Manoma, kad dėl neišprovokuotos ir nepagrįstos Rusijos invazijos į Ukrainą daugiau kaip 14 mln. žmonių, t. y. 30 proc. Ukrainos gyventojų, buvo perkelti. Daugiau kaip 6,2 mln. ukrainiečių atvyko į ES, o beveik 8 mln. turėjo palikti savo namus, tačiau liko Ukrainoje. Tai daro didelį spaudimą ES valstybėms narėms, kurioms tenka teikti humanitarinę pagalbą daugybei nuo karo bėgančių asmenų ir kartu remti šalies viduje perkeltus ukrainiečius, kuriems gresia badas ir ligos.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 1 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje