Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. kovo 16 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija kviečia teikti paraiškas „EUROPE DIRECT“ veiklai vykdyti Alytaus apskrityje 2022–2025 m.

Atsiradus finansinei galimybei, Europos Komisija skelbia papildomą kvietimą teikti paraiškas EUROPE DIRECT veiklai vykdyti Alytaus apskrityje.

Europe Direct logo

Atsiradus finansinei galimybei, Europos Komisija skelbia papildomą kvietimą teikti paraiškas EUROPE DIRECT veiklai vykdyti Alytaus apskrityje. Steigdama naujos kartos tinklą, Europos Komisija siekia paremti reikalavimus atitinkančius subjektus, kurie kaip EUROPE DIRECT įsipareigoja vykdyti įvairią informavimo ir dalyvauti skatinančią veiklą, susijusią su Europos Sąjungos politika ir veikla. Kvietimas teikti paraiškas skelbiamas pagal Europos Komisijos Komunikacijos generalinio direktorato 2020 m. darbo programą.

Konkursą laimėjęs pareiškėjas bus vadinamas Europos Komisijos ir Europos Parlamento (toliau – Parlamentas) partneriu ir pasirašys 3,5 metų trukmės partnerystės pagrindų susitarimą su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje. Pagal Konkretų susitarimą dėl dotacijos partneriui kasmet bus skiriama tam tikra metinė dotacija (jos konkretus dydis bus nurodytas Kvietime).

Be dotacijos, Europos Komisija ir Parlamentas EUROPE DIRECT centrui laiku teiks informaciją teminiais Europos Sąjungos klausimais, rengs mokymus, pateiks leidinius ir sudarys tinklaveikos galimybes.

EUROPE DIRECT tinklą administruoja Europos Komisija ir jos atstovybė Lietuvoje. Kvietimas teikti paraiškas skelbiamas atstovybės svetainėje ir EK tinklalapyje.

 

EUROPE DIRECT tinklas Lietuvoje

EUROPE DIRECT yra visose Europos Sąjungos šalyse veikiantis 424 centrų tinklas. Naujos kartos EUROPE DIRECT savo veiklą pradėjo 2021 m. gegužės 1 d. ir tęs iki 2025 m. gruodžio 31 d.  Šis tinklas padeda gerinti piliečių suvokimą apie tai, kuo ES jiems yra naudinga kasdieniniame gyvenime. Kartu jis padeda nustatyti, kokie ES politikos aspektai yra svarbūs vietos lygmeniu, išsiaiškinti piliečių lūkesčius ir ES institucijoms gauti grįžtamąją informaciją.

Savo veikloje EUROPE DIRECT pristato Europos Sąjungą, jos politiką ir vertybes visuose Europos kampeliuose. Jie padeda puoselėti svarbų ES institucijų ir piliečių ryšį ir atskleisti, kaip Europa kovoja su COVID-19 pandemija, kaip įgyvendindama programą „NextGenerationEU“ ir spręsdama žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos problemas skatina ekonomikos atsigavimą, kaip reaguoja į geopolitinius iššūkius.

Lietuvoje veikia 9 EUROPE DIRECT centrai (Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine).

Išsamesnė informacija apie Lietuvoje veikiantį EUROPE DIRECT tinklą www.eudirect.lt

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. kovo 16 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje