Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. liepos 1 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija išmokėjo Ukrainai dar 1,9 mlrd. eurų išankstinio finansavimo lėšų

Europos Komisija išmokėjo beveik 1,9 mlrd. eurų išankstinio finansavimo lėšų pagal Ukrainos priemonę. 

Ukrainos ir ES vėliavos

Europos Komisija išmokėjo beveik 1,9 mlrd. eurų išankstinio finansavimo lėšų pagal Ukrainos priemonę. Įskaičius šią sumą visa Europos Sąjungos Ukrainai jau pervesta parama nuo kovo mėn., kai sukurta priemonė, siekia 7,9 mlrd. eurų.

Naujuoju finansavimu bus remiamas Ukrainos makrofinansinis stabilumas, nes juo įgyvendinamos esminės ilgalaikės struktūrinės reformos pagal Ukrainos planą – ketverių metų Ukrainos reformų ir augimo planą, kurį teigiamai įvertino Europos Komisija ir ES Taryba.

Šis išankstinis finansavimas – tai išankstinis 7 proc. paramos paskolos, kurią Ukraina gali gauti pagal Ukrainos priemonę, skirtą jos plano įgyvendinimui remti, išmokėjimas. Plane nustatytos reformos ir investicijos, skirtos skatinti tvarų ekonomikos augimą ir pritraukti investicijų, taip padidinant šalies augimo potencialą vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu.

Nuo šiol pagal Ukrainos priemonę bus vykdomi ketvirtiniai mokėjimai, jei Ukraina laikysis iš anksto sutartų reikalavimų; taip bus užtikrinta reguliari ir nuspėjama finansinė parama Ukrainai.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Šią savaitę žengėme istorinį žingsnį – oficialiai pradėjome stojimo derybas su Ukraina. Vakar pagal Ukrainos priemonę išmokėjome dar 1,9 mlrd. eurų, taigi šiuo metu jau išmokėta beveik 8 mlrd. eurų suma. Nuo šiol bus atliekami reguliarūs mokėjimai kas ketvirtį. ES yra pasiryžusi toliau padėti Ukrainai tęsti savo valstybės veiklą, šiai kovojant už savo laisvę ir vykdant reformas dėl narystės ES. Europos Komisija padės jums kiekviename žingsnyje.“

2024–2027 m. pagal ES vykdomą Ukrainos priemonę Ukrainai bus suteikta iki 50 mlrd. eurų dotacijų ir paskolų, skirtų paremti Ukrainos pastangas išlaikyti makrofinansinį stabilumą, skatinti ekonomikos atsigavimą trumpuoju laikotarpiu, taip pat atkurti ir modernizuoti šalį, kartu įgyvendinant pagrindines reformas dėl narystės ES. Pagal Ukrainos priemonę bus remiamas perėjimas prie žaliosios, skaitmeninės ir įtraukios ekonomikos, kuri palaipsniui derinama su ES taisyklėmis ir standartais. 

Daugiau informacijos apie ES solidarumą su Ukraina pateikiama internete. Informacijos apie priemonę Ukrainai suvestinė taip pat pateikiama internete.

Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. liepos 1 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje