Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. rugpjūčio 22 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija išmokėjo Ukrainai dar 1,5 mlrd. eurų pagalbos

Europos Komisija išmokėjo dar 1,5 mlrd. eurų iš Ukrainai skirto iki 18 mlrd. eurų „makrofinansinės pagalbos (MFP)+“ paketo. 

ES ir Ukrainos vėliavos

Šiandien Europos Komisija išmokėjo dar 1,5 mlrd. eurų iš Ukrainai skirto iki 18 mlrd. eurųmakrofinansinės pagalbos (MFP)+paketo. Šia priemone ES siekia padėti Ukrainai patenkinti neatidėliotinus finansavimo poreikius, 2023 m. teikdama stabilią, nuspėjamą ir didelę finansinę paramą. Įskaičius šiandieninį mokėjimą Ukraina šiais metais gavo 12 mlrd. eurų iš „makrofinansinės pagalbos (MFP)+“ paketo.

Ši parama padės Ukrainai toliau mokėti atlyginimus bei pensijas ir toliau teikti pagrindines viešąsias paslaugas, pvz., ligoninių, mokyklų ir būsto perkeltiems asmenims paslaugas. Tai taip pat leis Ukrainai užtikrinti makroekonominį stabilumą ir atkurti svarbią Rusijos agresijos karo metu sugriautą infrastruktūrą, pavyzdžiui, energetikos infrastruktūrą, vandens sistemas, transporto tinklus, kelius ir tiltus.

Šiandienos mokėjimas atliekamas po to, kai liepos 25 d. Europos Komisija nustatė, jog Ukraina ir toliau daro pakankamą pažangą įgyvendindama sutartas politikos sąlygas ir laikosi atskaitomybės reikalavimų, kuriais siekiama užtikrinti skaidrų ir veiksmingą lėšų naudojimą. Ukraina padarė didelę pažangą didindama finansinį stabilumą, stiprindama teisinės valstybės principo laikymąsi, gerindama savo dujų sistemą, skatindama energijos vartojimo efektyvumą ir palankesnę verslo aplinką.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Telkiame visas pastangas, kad padėtume Ukrainai. Šiandien jai išmokėjome dar 1,5 mlrd. eurų pagalbos, nes šalis susiduria su brutaliu Rusijos agresijos karu ir deda pastangas atkurti savo infrastruktūrą. Mūsų parama bus teikiama ir po 2023 m. Mes ir toliau ryžtingai palaikysime Ukrainą – 2024–2027 m. siūloma skirti iki 50 mlrd. EUR paramą.“

Visa parama Ukrainai ir ukrainiečiams nuo karo pradžios siekia 76 mlrd. eurų. Tai apima ES, valstybių narių ir Europos finansų įstaigų finansinę, humanitarinę, skubią biudžeto ir karinę paramą Ukrainai, o taip pat išteklius, skirtus padėti valstybėms narėms patenkinti nuo karo bėgančių ukrainiečių poreikius. Daugiau informacijos pateikiama šioje informacijos suvestinėje.

Birželio 20 d. Europos Komisija pasiūlė sukurti specialią priemonę, pagal kurią 2024–2027 m. Ukrainai būtų teikiama nuosekli, nuspėjama ir lanksti parama, kurios bendra suma siektų iki 50 mlrd. eurų.

Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. rugpjūčio 22 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje