Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. gegužės 23 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija išmokėjo Ukrainai dar 1,5 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos

Europos Komisija įvykdė ketvirtą 1,5 mlrd. eurų mokėjimą iš Ukrainai skirto iki 18 mlrd. eurų „makrofinansinės pagalbos (MFP)+“ paketo

ES ir Ukrainos vėliavos

Šiandien Europos Komisija įvykdė ketvirtą 1,5 mlrd. eurų mokėjimą iš Ukrainai skirto iki 18 mlrd. eurų „makrofinansinės pagalbos (MFP)+“ paketo. Šia priemone ES siekia padėti Ukrainai patenkinti neatidėliotinus finansavimo poreikius, 2023 m. teikdama stabilią, nuspėjamą ir didelę finansinę paramą.

Ši parama padės Ukrainai toliau mokėti atlyginimus bei pensijas ir išlaikyti pagrindines viešąsias paslaugas, pvz., ligonines, mokyklas ir būstą perkeltiems asmenims. Tai taip pat leis Ukrainai užtikrinti makroekonominį stabilumą ir atkurti svarbią Rusijos agresijos karo metu sugriautą infrastruktūrą, pavyzdžiui, energetikos infrastruktūrą, vandens sistemas, transporto tinklus, kelius ir tiltus.

Šiandienos mokėjimas atliekamas po to, kai Europos Komisija balandžio 23 d. nustatė, jog Ukraina ir toliau daro pakankamą pažangą įgyvendindama sutartas politikos sąlygas ir laikosi atskaitomybės reikalavimų, kuriais siekiama užtikrinti skaidrų ir veiksmingą lėšų naudojimą. Ukraina padarė didelę pažangą stiprindama teisinės valstybės principo laikymąsi, didindama finansinį stabilumą, gerindama dujų sistemos veikimą ir skatindama palankesnę verslo aplinką. Ši išvada taip pat leis birželio mėn. išmokėti dar 1,5 mlrd. eurų mėnesinę išmoką.

Visa parama Ukrainai ir ukrainiečiams nuo karo pradžios siekia apie 70 mlrd. eurų. Tai apima ES, valstybių narių ir Europos finansų įstaigų finansinę, humanitarinę, skubią biudžeto ir karinę paramą Ukrainai, o taip pat išteklius, skirtus padėti valstybėms narėms patenkinti nuo karo bėgančių ukrainiečių poreikius.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Ukraina drąsiai kovoja su Rusijos agresijos karu. Europa ir toliau palaiko Ukrainą. Nuo šių metų pradžios išmokėjome 7,5 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos. Šiuo finansavimu labai prisidedame prie skubių Ukrainos finansinių poreikių tenkinimo. Parama bus teikiama ir ateityje.“

Daugiau informacijos pateikiama šioje informacijos suvestinėje.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. gegužės 23 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje