Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. balandžio 25 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija išmokėjo Ukrainai dar 1,5 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos

Europos Komisija įvykdė trečią 1,5 mlrd. eurų mokėjimą iš Ukrainai skirto iki 18 mlrd. eurų „makrofinansinės pagalbos (MFP)+“ paketo.

ES ir Ukrainos vėliavos

Šiandien Europos Komisija įvykdė trečią 1,5 mlrd. eurų mokėjimą iš Ukrainai skirto iki 18 mlrd. eurų „makrofinansinės pagalbos (MFP)+“ paketo. Šia priemone ES siekia padėti Ukrainai patenkinti neatidėliotinus finansavimo poreikius, 2023 m. teikdama stabilią, nuspėjamą ir didelę finansinę paramą.

Ši parama padės Ukrainai toliau mokėti atlyginimus bei pensijas ir išlaikyti pagrindines viešąsias paslaugas, pvz., ligonines, mokyklas ir būstą perkeltiems asmenims. Tai taip pat leis Ukrainai užtikrinti makroekonominį stabilumą ir atkurti svarbią Rusijos agresijos karo metu sugriautą infrastruktūrą, pavyzdžiui, energetikos infrastruktūrą, vandens sistemas, transporto tinklus, kelius ir tiltus.

Šiandienos mokėjimas atliekamas po to, kai Europos Komisija nustatė, jog Ukraina ir toliau daro pakankamą pažangą įgyvendindama sutartas politikos sąlygas ir laikosi atskaitomybės reikalavimų, kuriais siekiama užtikrinti skaidrų ir veiksmingą lėšų naudojimą. Ukraina padarė didelę pažangą stiprindama teisinės valstybės principo laikymąsi, didindama finansinį stabilumą, gerindama dujų sistemos veikimą ir skatindama palankesnę verslo aplinką. Ši išvada taip pat leis dar du mėnesius – gegužę ir birželį – išmokėti po 1,5 mlrd. eurų.

Visa parama Ukrainai ir ukrainiečiams nuo karo pradžios siekia apie 68 mlrd. eurų. Tai apima ES, valstybių narių ir Europos finansų įstaigų finansinę, humanitarinę, skubią biudžeto ir karinę paramą Ukrainai, o taip pat išteklius, skirtus padėti valstybėms narėms patenkinti nuo karo bėgančių ukrainiečių poreikius.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Ukraina sėkmingai atremia Rusijos agresiją ir tuo pat metu vykdo esmines reformas dėl savo ateities. Drąsūs Ukrainos žmonės nori, kad jų kasdienis gyvenimas būtų kuo įprastesnis. Trečiasis 1,5 mlrd. eurų mokėjimas iš bendro 18 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos paketo yra būtinas siekiant užtikrinti, kad Ukraina ir toliau mokėtų atlyginimus bei pensijas, kad veiktų ligoninės bei mokyklos ir kad ji galėtų atkurti savo infrastruktūrą.“

Daugiau informacijos pateikiama šioje informacijos suvestinėje.

Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. balandžio 25 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje