Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. kovo 21 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija išmokėjo Ukrainai dar 1,5 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos

Europos Komisija įvykdė antrą 1,5 mlrd. eurų mokėjimą iš Ukrainai skirto iki 18 mlrd. eurų „makrofinansinės pagalbos (MFP)+“ paketo.

Demonstration in Brussels in honour of the children victims of the war in Ukraine

Šiandien Europos Komisija įvykdė antrą 1,5 mlrd. eurų mokėjimą iš Ukrainai skirto iki 18 mlrd. eurų „makrofinansinės pagalbos (MFP)+“ paketo. Šia priemone ES siekia padėti Ukrainai patenkinti neatidėliotinus finansavimo poreikius, 2023 m. teikdama stabilią, nuspėjamą ir didelę finansinę paramą.

Ši parama padės Ukrainai toliau mokėti atlyginimus bei pensijas ir išlaikyti pagrindines viešąsias paslaugas, pvz., ligonines, mokyklas ir būstą perkeltiems asmenims. Tai taip pat leis Ukrainai užtikrinti makroekonominį stabilumą ir atkurti svarbią Rusijos agresijos karo metu sugriautą infrastruktūrą, pavyzdžiui, energetikos infrastruktūrą, vandens sistemas, transporto tinklus, kelius ir tiltus.

Šiandienos mokėjimas atliekamas po to, kai Europos Komisija nustatė, jog Ukraina padarė pakankamą pažangą įgyvendindama sutartas politikos sąlygas ir laikėsi atskaitomybės reikalavimų, kuriais siekiama užtikrinti skaidrų ir veiksmingą lėšų naudojimą. Ukraina padarė didelę pažangą, kad sustiprintų teisinės valstybės principo laikymąsi, nes paskyrė naują Ukrainos nacionalinio kovos su korupcija biuro vadovą. Pagerinus valstybinių bankų priežiūrą, sustiprintas finansinis stabilumas. Išrinkus „Naftogaz“ stebėtojų tarybą pagerės dujų sistemos veikimas, o supaprastinus licencijų ir leidimų suteikimo reikalavimus bus sukurta geresnė verslo aplinka.

Pirmieji 3 mlrd. eurų iš šio pagalbos paketo išmokėti šių metų sausio mėn. Iki 2023 m. pabaigos Europos Komisija toliau Ukrainai kas mėnesį išmokės po 1,5 mlrd. eurų finansinės paramos.

Bendra Ukrainai nuo Rusijos agresijos karo pradžios išmokėta MFP parama, įskaitant šiandienos mokėjimą, sudaro 11,7 mlrd. eurų. Šios lėšos Ukrainai suteiktos kaip lengvatinės paskolos.

Visa parama Ukrainai ir ukrainiečiams nuo karo pradžios siekia apie 67 mlrd. eurų. Tai apima ES, valstybių narių ir Europos finansų įstaigų finansinę, humanitarinę, skubią biudžeto ir karinę paramą Ukrainai, o taip pat išteklius, skirtus padėti valstybėms narėms patenkinti nuo karo ES bėgančių ukrainiečių poreikius.

Visas pranešimas spaudai (anglų kalba) skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. kovo 21 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje