Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. spalio 18 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija išmokėjo dar 2 mlrd. eurų išskirtinės makrofinansinės pagalbos Ukrainai

Šiandien Europos Komisija išmokėjo 2 mlrd. eurų iš numatytos 5 mlrd. išskirtinės makrofinansinės pagalbos Ukrainai.

ES ir Ukrainos vėliavos

Šiandien Europos Komisija išmokėjo 2 mlrd. eurų iš numatytos 5 mlrd. išskirtinės makrofinansinės pagalbos Ukrainai. Tai yra iki 9 mlrd. eurų vertės makrofinansinės pagalbos (MFP) paketo, apie kurį paskelbta gegužės 18 d. Komisijos komunikate dėl pagalbos Ukrainai ir Ukrainos atstatymo ir kurį 2022 m. birželio 23–24 d. patvirtino Europos Vadovų Taryba, dalis. Šis mokėjimas yra ypatingų ES ir tarptautinės bendruomenės pastangų padėti Ukrainai patenkinti neatidėliotinus finansinius poreikius, atsiradusius dėl neišprovokuotos ir nepateisinamos Rusijos agresijos, dalis.

2022 m. rugpjūčio 1–2 d. Europos Komisija jau išmokėjo pirmąjį 1 mlrd. eurų iš šio išskirtinio MFP paketo. Prieš tai, pirmąjį šių metų pusmetį, Ukrainai buvo išmokėta 1,2 mlrd. eurų skubi MFP paskola. Įskaičiavus šiandienos mokėjimą bendra Ukrainai išmokėta MFP paramos suma nuo tada, kai vasario 24 d. ją užpuolė Rusija, siekia 4,2 mlrd. eurų.

Likusios šio 5 mlrd. eurų paketo dalys bus išmokėtos iki metų pabaigos.

Be to, toliau dirbama dėl likusios 3 mlrd. eurų dalies iš bendro išskirtinio iki 9 mlrd. eurų MFP paketo, kartu rengiant strategiškesnį ir nuspėjamesnį ES finansinės paramos teikimo Ukrainai 2023 m. metodą.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „ES palaiko Ukrainą teikdama finansinę, humanitarinę ir karinę paramą, o taip pat nustatydama sankcijas agresorei Rusijai. ES valstybės narės priima milijonus pabėgėlių iš Ukrainos. Šiandien dar kartą realiai įgyvendiname savo tvirtą įsipareigojimą remti Ukrainą. Šiandien išmokėta 2 mlrd. eurų suma padės patenkinti neatidėliotinus Ukrainos finansavimo poreikius. Iki metų pabaigos bus suteikta papildoma finansinė parama.“

Visas pranešimas spaudai skelbiamas ČIA (anglų k.).

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. spalio 18 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje