Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. vasario 9 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 3 min

Europos inovacijų taryba. Didžiausios metinės finansavimo galimybės novatoriams, kad jie galėtų plėsti veiklą

Europos Komisija priėmė 2022 m. Europos inovacijų tarybos (EIC) darbo programą. 2022 m. atveriama daugiau kaip 1,7 mlrd. EUR finansavimo galimybių proveržio novatoriams. 

Mariya Gabriel

Šiandien Europos Komisija priėmė 2022 m. Europos inovacijų tarybos (EIC) darbo programą. 2022 m. atveriama daugiau kaip 1,7 mlrd. EUR finansavimo galimybių proveržio novatoriams, kad jie galėtų plėsti veiklą ir kurti naujas rinkas, pavyzdžiui, kvantinės kompiuterijos, naujos kartos baterijų ir genų terapijos. Europos inovacijų taryba buvo įsteigta 2021 m. kovo mėn. kaip svarbi programos „Europos horizontas“ naujovė, o jos bendras 2021–2027 m. biudžetas viršija 10 mlrd. EUR.

Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel sakė: „Europos inovacijų taryba jau parėmė 4 vienaragius ir daugiau nei 90 kentaurų. Šių metų darbo programoje numatytas didžiausias metinis finansavimas ateities viziją turintiems verslininkams ir tyrėjams, taip pat naujos priemonės, kuriomis remiamos moterys novatorės ir veiklą plečiančios įmonės. Europa yra pasiryžusi remti inovacijas ir naujas technologijas, ir mes einame teisingu keliu, kad įgyvendintume savo užmojį EIC paversti Europos vienaragių fabriku.“

Europos inovacijų tarybos 2022 m. darbo programoje yra keletas naujų elementų, kuriais supaprastinamas paraiškų teikimo procesas ir prisidedama prie ES politikos.

  • Nauja EIC iniciatyva „Scale-Up 100“. Nuo 2018 m. EIC jau parėmė daugiau kaip 2 600 mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) ir startuolių, o dabar pristato iniciatyvą „Scale-up 100“, kuria siekiama atrinkti 100 perspektyvių giliųjų technologijų ES įmonių, galinčių tapti vienaragiais, t. y. įmonėmis, kurių vertė viršija 1 mlrd. EUR.
  • 15 mln. EUR viršijančios investicijos į nuosavą kapitalą. Europos inovacijų tarybos programa „Accelerator“ suteiks galimybę įmonėms, kuriančioms strateginės svarbos Europai technologijas, teikti paraiškas dėl EIC investicijų, kurių vertė viršija 15 mln. EUR.
  • Daugiau paramos moterims novatorėms. Kuriamas lyčių ir įvairovės novatoriškose įmonėse indeksas siekiant nustatyti trūkumus ir skatinti įvairovę įmonėse. Taip investuotojams, finansuotojams, klientams ir politikos formuotojams bus teikiama nuosekli informacija. 2022 m. ES apdovanojimas moterims novatorėms apims du papildomus apdovanojimus jaunesnėms nei 35 metų novatorėms – taigi iš viso bus skirti šeši apdovanojimai: trys apdovanojimai labiausiai įkvepiančioms novatorėms visoje ES ir programos „Europos horizontas“ asocijuotosiose šalyse ir trys kylančios novatorės apdovanojimai perspektyviausioms jaunesnėms nei 35 metų novatorėms.

EIC stengiasi nuolat tobulinti savo procesus pareiškėjų labui. Visoms pasižymėjusioms įmonėms, kurių dėl biudžeto apribojimų EIC negali finansuoti, automatiškai bus suteiktas pažangumo ženklas, kuris gali padėti gauti finansavimą iš kitų ES finansavimo priemonių, pavyzdžiui, struktūrinių fondų, ekonomikos gaivinimo fondų ar kitų šaltinių.

2022 m. bus nustatyti dažnesni Europos inovacijų tarybos programų „Transition“ ir „Accelerator“ paraiškų teikimo terminai, o Europos inovacijų tarybos programai „Transition“ bus nustatytas nuolatinis paraiškų teikimo procesas. Be to, antrą kartą paraiškas pagal Europos inovacijų tarybos programą „Accelerator“ teikiantys pareiškėjai galės aprašyti ir apginti patobulinimus, padarytus pakartotinai teikiant paraišką.

Europos inovacijų tarybos 2022 m. teikiamas finansavimas ir parama

  • Pagal Europos inovacijų tarybos programą „Pathfinder“ (350 mln. EUR) finansuojamos daugiadalykių mokslinių tyrimų grupės ateities vizija pagrįstiems moksliniams tyrimams, galintiems paskatinti technologijų proveržį, vykdyti.
  • Europos inovacijų tarybos programos „Transition“ (131 mln. EUR) finansavimas siekiant mokslinių tyrimų rezultatus paversti inovacijų galimybėmis daugiausia dėmesio skiriant rezultatams, gautiems vykdant Europos inovacijų tarybos programos „Pathfinder“ projektus ir Europos mokslinių tyrimų tarybos Koncepcijos pagrindimo projektus, siekiant brandinti technologijas ir konkretų jų pritaikymą pagrįsti verslo veiklos scenarijais.
  • Pagal Europos inovacijų tarybos programą „Accelerator“ (1,16 mlrd. EUR) skiriamas finansavimas startuoliams ir MVĮ didelio poveikio inovacijoms, galinčioms kurti naujas rinkas arba lemti perversmą jau egzistuojančiose rinkose, kurti ir didinti.

Dalyvaujant visuose Europos inovacijų tarybos projektuose galima naudotis verslo spartinimo paslaugomis, kurias teikia ugdantieji vadovai ir mentoriai, taip pat ekspertinėmis žiniomis, galimybėmis užmegzti partnerystės ryšius su įmonėmis, investuotojais ir kitais subjektais, naudotis įvairiomis kitomis paslaugomis ir dalyvauti renginiuose.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 9 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje