Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. gegužės 10 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

„Europos egzaminą“ šiemet sprendė virš 67 tūkstančių dalyvių

Europos egzaminas - dalyviai

Gegužės 9 d. keturioliktą kartą visos Lietuvos gyventojai tikrinosi žinias apie Europos Sąjungą „Europos egzamine“, skirtame Europos dienai. Jau tradicija tapusiame žinių konkurse egzamino užduotis sprendė virš 67 tūkstančių dalyvių.

Konkurse šiemet dalyvavo 5–8 klasių moksleiviai (13,5 tūkst. dalyvių), I-IV gimnazijos klasių mokiniai (19,7 tūkst. dalyvių) ir individualūs dalyviai (34 tūkst. dalyvių), kurie internetu atsakinėjo į klausimus apie Europos Sąjungos aktualijas, Europos žaliąjį kursą, Europos Sąjungos solidarumą su Ukraina, Europos bendrąją rinką ir kitas temas.

„Europos egzaminą” ukrainiečių kalba laikė 385 dalyviai.

Didžiausio mokinių dėmesio konkursas sulaukė iš Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus (430 dalyvių) - į šią mokyklą atvyks kompozitorė ir dainų atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle. Atsitiktine tvarka atrinkta mokykla, į kurią atvyks keliautojas Aurimas Valujavičius, tapo Visagino „Atgimimo” gimnazija.

Šiemet 60 laimingųjų už dalyvavimą egzamine gaus specialius prizus – gertuves, nešiojamąsias baterijas, skėčius, belaides kolonėles, stalo žaidimus Eureka, kuprines ir pan. Apie laimėjimą dalyviai bus informuoti atskirai el. paštu.

„Europos egzamino“ ambasadoriais užsiregistravo 583 mokytojai, kurie mokiniams padėjo ruoštis žinių patikrinimui ir kvietė juos paminėti Europos dieną dalyvaujant konkurse.

Su visais „Europos egzamino“ klausimais ir atsakymais susipažinti galite čia

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija. Projektą globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Projekto draugai – Užsienio reikalų ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Ukrainos ambasada Lietuvoje, EUROPE DIRECT ir Jaunimo Europos komanda.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. gegužės 10 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje