Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. gegužės 8 d.Skaitymo laikas: 1 min

„Europos egzaminą“ laikė virš 16 tūkstančių dalyvių

ee_webo_naujienai.jpg
© EU
  Gegužės 7 d. jau dvyliktą kartą visos Lietuvos gyventojai tikrinosi žinias apie Europos Sąjungą. Europos dienai skirtame konkurse sudalyvavo 16 525 dalyviai.  

„Europos egzamine“ rungėsi moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų ir individualūs dalyviai. Dalyviai atsakinėjo į klausimus apie Europos Sąjungos aktualijas, istoriją, geografiją, Europos sveikatos sąjungą, Europos atsigavimą po pandemijos ir piliečių įsitraukimą į demokratinius procesus.

Dauguma „Europos egzamino“ dalyvių teisingai atsakė į klausimus apie skaitmeninį žaliąjį pažymėjimą bei Europos Komisijos veiksmus pandemijos metu. Vieni sudėtingiausių klausimų dalyviams buvo susiję su Europos skaitmeniniu dešimtmečiu.

Kviečiame susipažinti su visais „Europos egzamino” klausimais.

Į „Europos egzamino“ finalą pateko po vieną mokinį iš kiekvienos mokyklos ir 200 individualių dalyvių. Europos egzamino finalas vyks gegužės 25 d. 12:00-14:00 val. portale https://europosegzaminas.lrt.lt/.

„Europos egzamine“ dalyvavo 12 758 moksleiviai iš 569 Lietuvos mokyklų ir 3 767 individualūs dalyviai. Masiškiausiai „Europos egzamine“ sudalyvavo Kauno Jono Pauliaus II gimnazija (345 dalyviai), Kauno Maironio universitetinė gimnazija (250 dalyvių), Vilniaus Pilaitės gimnazija (260 dalyvių) ir Alytaus Putinų gimnazija (228 dalyviai).

Egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija. Egzamino globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Egzamino partneriai: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, „Europe Direct“ informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda.


Kontaktinis asmuo: Aneta Stankevičienė, aneta [dot] stankevicieneatec [dot] europa [dot] eu (aneta[dot]stankeviciene[at]ec[dot]europa[dot]eu)

 

 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. gegužės 8 d.