Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. gegužės 2 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos dieną – gegužės 9-ąją – kviečiame dalyvauti Europos egzamine

Europos egzaminas – tai trumpa, nuotaikinga ir įdomi žinių apie Europos Sąjungą viktorina, skirta paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo!

Europos egzamino data - gegužės 9 d.

Europos egzaminas – tai trumpa, nuotaikinga ir įdomi žinių apie Europos Sąjungą viktorina, skirta paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo! Praėjusiais metais pritraukęs 67 000 azartiškų ir žingeidžių žmonių, šiemet „Europos egzaminas“ vyks jau penkioliktą kartą.

Europos egzaminą bus galima laikyti gegužės 9 d. nuo 08.00 val. iki 23.59 val. interneto svetainėje https://europosegzaminas.lrt.lt. Egzamino dalyviai turės atsakyti į 10 klausimų su pasirenkamais atsakymų variantais apie Europos Sąjungą. Jame dalyvauti gali visi norintys.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė pažymi: „Šiemet į Europos egzaminą kviečiame šūkiu „Išspręsk, o tada švęsk!“. Švęsti tikrai turime ką: 2024 m. sukanka 20 metų, kai Lietuva prisijungė prie Europos Sąjungos. Lietuvos narystė Europos Sąjungoje – tikra sėkmės istorija, atnešusi daug teigiamų pokyčių ir vertingų pamokų. Gegužės 9 d. minėsime Europos dieną, o birželio 9 d. eisime balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. Kviečiu visus smalsius žmones pasitikrinti savo žinias apie Europą ir švęsti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį bei Europos dieną!“

Europos egzamino prizinis fondas atsitiktine tvarka bus išdalintas 100-ui individualių dalyvių, teisingai atsakiusių į visus egzamino klausimus. Europos egzamino prizinį fondą sudaro: kuprinės, stalo žaidimai „Eureka“, gertuvės, skėčiai, kepuraitės ir kt.

Prizai mokykloms – tai susitikimai mokykloje su Lietuvos žvaigždėmis: plaukike Rūta Meilutyte ir atlikėju Tomu Narkevičiumi („Free Finga“). Susitikimą su vienu iš svečių laimės dvi mokyklos: masiškiausiai Europos egzamine dalyvavusi mokykla ir viena atsitiktine tvarka išrinkta mokykla.

Ruoštis Europos egzaminui galima jau dabar dalyvaujant treniruotėje ir susipažįstant su egzamino informacijos šaltiniais.

Europos egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su LRT.

Projekto globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Projekto partneriai: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, EUROPE DIRECT centrai ir Jaunimo Europos komanda.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. gegužės 2 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje