Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. rugpjūčio 3 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

„Eurobarometras“: lietuviams svarbiausi skaitmeninės politikos prioritetai – apsauga nuo kibernetinių išpuolių, dezinformacijos ir sparčiojo interneto prieinamumas

Kibernetinis saugumas/kompiuterio ekranas
Europos Sąjunga, 2021

Naujos „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, 76 proc. respondentų Lietuvoje (79 proc. ES respondentų) mano, kad skaitmeninės technologijos atlieka vis svarbesnį vaidmenį jų kasdieniame gyvenime ir kad Europa turėtų imtis daugiau veiksmų sėkmingai skaitmeninei pertvarkai užtikrinti, taip įtvirtindama Europos skaitmeninio dešimtmečio viziją ir politiką.

Europiečiai mano, kad jiems kasdien daug geriau naudotis skaitmeninėmis technologijomis leistų didesnis kibernetinis saugumas (Lietuvoje 70 proc., ES 77 proc.) ir pažangios ryšio sistemos (Lietuvoje 68 proc., ES 76 proc.).

Du trečdaliai ES piliečių (Lietuvoje ir ES – 67 proc.) pageidauja daugiau švietimo ir mokymo, skirto tobulinti jų skaitmeninius įgūdžius. Daugiau nei pusė respondentų (Lietuvoje 52 proc., ES 66 proc.) taip pat mano, kad skaitmeninės technologijos atliks svarbų vaidmenį kovojant su klimato kaita.

Europiečiai mano, jog valstybės narės turėtų glaudžiau bendradarbiauti, kad sudarytų geresnes galimybes naudotis skaitmeninėmis technologijomis (Lietuvoje 82 proc., ES 85 proc.), skatintų inovacijas (Lietuvoje  78  proc., ES 80 proc.) ir padėtų stiprinti ES įmonių konkurencingumą pasaulyje (Lietuvoje  79  proc., ES 82 proc.).

Kalbant apie vertybėmis grindžiamą skaitmeninę pertvarką, 62 proc. Lietuvos respondentų ir pusė ES respondentų mano, jog skaitmeninės teisės ir principai Europoje yra gerai apsaugoti.

Lietuvos gyventojų manymu, šalies skaitmeninės politikos prioritetai iki 2030 m. turėtų būti vartotojų apsauga nuo kibernetinių išpuolių (Lietuvoje  32  proc., ES 30  proc.), apsauga nuo dezinformacijos ir nelegalaus turinio (Lietuvoje  27  proc., ES 26 proc.) ir sparčiojo interneto prieinamumo gerinimas (Lietuvoje  23  proc., ES 27 proc.).

Europos skaitmeninio dešimtmečio programoje nustatyti bendri 2030 m. tikslai ir uždaviniai keturiose esminėse srityse: skaitmeninių įgūdžių, skaitmeninės infrastruktūros, įmonių skaitmenizacijos ir skaitmeninių viešųjų paslaugų.

 

Daugiau informacijos apie šią „Eurobarometro“ apklausą apie skaitmenines technologijas rasite čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. rugpjūčio 3 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje