Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. birželio 27 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

ES Ukrainai skiria įrangos ekstremaliosioms situacijoms

Gavusi Ukrainos vyriausybės prašymą dėl medicininės įrangos, apsaugos priemonių ir specializuotos įrangos, susijusios su pavojumi visuomenės sveikatai, Europos Komisija pasitelkė savo naujus „rescEU“ ekstremaliųjų situacijų rezervus.

ES ir Ukrainos vėliavos

Gavusi Ukrainos vyriausybės prašymą dėl medicininės įrangos, apsaugos priemonių ir specializuotos įrangos, susijusios su pavojumi visuomenės sveikatai, pavyzdžiui, cheminėmis, biologinėmis, radiologinėmis ir branduolinėmis grėsmėmis, Europos Komisija pasitelkė savo naujus „rescEU“ ekstremaliųjų situacijų rezervus.

ES suteikta įranga apima 300 000 specializuotų apsauginių kostiumų, 5 600 litrų teršalų šalinimo skysčio ir 850 vienetų įrangos, skirtos teršalų šalinimo operacijoms. Kadangi Ukrainos ligoninėms skubiai reikia medicininės įrangos, ES taip pat dovanoja pacientų stebėjimo monitorių, infuzinių pompų ir ventiliacijos aparatų, o taip pat medicinos darbuotojų apsaugos priemonių, pvz., kaukių ir chalatų.

Ši pagalba, kurios bendra finansinė vertė – 11,3 mln. EUR, Ukrainai bus suteikta iš ES ekstremaliųjų situacijų atsargų, laikomų Rumunijoje, Vengrijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Graikijoje ir Danijoje.

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius sakė: „Dėl nepagrįsto Rusijos karo ir išpuolių prieš sveikatos priežiūros įstaigas Ukrainos sveikatos priežiūros sistemos patiria didelį spaudimą. Per pastaruosius keturis mėnesius be perstojo dirbome, siekdami užtikrinti, kad ES greitai reaguotų į Ukrainos prašymus dėl konkrečios įrangos ir humanitarinės pagalbos. Jau 30 šalių padovanojo Ukrainai prekių pagal ES civilinės saugos mechanizmą, tačiau, atsižvelgdami į didžiulius dėl besitęsiančio karo kylančius medicininius poreikius, pasitelkėme „rescEU“ strateginius rezervus. Ukrainos link jau keliauja medicinos įranga ir įranga, pritaikyta cheminėms, biologinėms ar branduolinėms ekstremaliosioms situacijoms. Ukrainos ligoninės ir medicinos darbuotojai dirba karo sąlygomis, todėl turime padaryti viską, ką galime, kad jiems būtų suteiktos būtinos priemonės gyvybėms gelbėti.“

ES Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras nuolat palaiko ryšius su Ukrainos valdžios institucijomis, kad suteiktų tolesnę pagalbą, grindžiamą konkrečiais Ukrainos nurodytais poreikiais

Bendra informacija

Aktyvavus ES civilinės saugos mechanizmą, „rescEU“ suteikia papildomą apsaugos lygmenį ir užtikrina greitesnį ir visapusiškesnį reagavimą į nelaimes. „rescEU“ rezervas 100 proc. finansuojamas iš ES lėšų, o Europos Komisija, glaudžiai bendradarbiaudama su šalimi, kurioje rezervas laikomas, išlaiko jo kontrolę. Ekstremaliosios situacijos atveju iš „rescEU“ rezervo pagalba teikiama visoms ES valstybėms narėms, mechanizme dalyvaujančioms valstybėms, o taip pat gali būti suteikta ES kaimyninėse šalyse.

Siekdama didinti ES pasirengimą grėsmėms visuomenės sveikatai, pavyzdžiui, cheminėms, biologinėms, radiologinėms ir branduolinėms (ChBRB) grėsmėms, ir gerinti reagavimą į jas, Europos Komisija, pasitelkdama ES civilinės saugos mechanizmą, kuria strateginius reagavimo pajėgumų rezervus. Šie rezervai apima medicinines ir ChBRB medicinines atsako priemones bei įrangą.

Daugiau informacijos

ES civilinė sauga ir humanitarinė pagalba Ukrainoje

„rescEU“

Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras

ES civilinės saugos mechanizmas

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. birželio 27 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje