Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 7 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES sanglaudos politika. Daugiau nei 469 mln. eurų naujoms bendradarbiavimo programoms Baltijos ir Skandinavijos šalyse

Europos Komisija patvirtino naujas Europos teritorinio bendradarbiavimo programas, kuriomis sudaromos sąlygos daugiau kaip 469 mln. eurų investicijoms Baltijos ir Skandinavijos regionuose 2021–2027 m.

Lietuvos vėliava apsupta kitų ES šalių vėliavų

Europos Komisija patvirtino naujas Europos teritorinio bendradarbiavimo (INTERREG) programas, kuriomis sudaromos sąlygos daugiau kaip 469 mln. eurų investicijoms Baltijos ir Skandinavijos regionuose 2021–2027 m.

Už sanglaudą ir reformas atsakinga Europos Komisijos narė Elisa Ferreira sakė: „Labai džiaugiuosi, kad patvirtintos šalių bendradarbiavimo programos. Baltijos ir Skandinavijos regionai turi bendrų iššūkių ir vystymosi galimybių. Šis susitarimas yra aiškus ženklas, kad ES ir Baltijos bei Skandinavijos regionai yra pasirengę drauge atremti įvairius regionui kylančius iššūkius ir drauge kuria tvaraus augimo ateitį.“

Daugiau kaip 250 mln. eurų vertės INTERREG Baltijos jūros programa apims devynias šalis – aštuonias ES valstybes nares (Daniją, Estiją, Latviją, Lenkiją, Lietuvą, Suomiją, Švediją ir Vokietiją) ir Norvegiją. Pagal programą bus investuojama į veiksmingesnes viešąsias paslaugas, visuomenės ir ekonomikos atsparumą, siekiant ilgalaikio regiono klestėjimo, tvarią mėlynąją ekonomiką, neutralaus poveikio klimatui priemones ir žiedinę ekonomiką.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 7 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje