Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis13 balandis 2023Atstovybė Lietuvoje

Per ES „rescEU“ centrą Ukrainai perduoti privačiai paaukoti generatoriai

RescEU

Į Ukrainą pristatyta skubios energetinės paramos siunta, koordinuojama pasitelkiant ES privačios paramos sistemą. Per Lenkijoje esantį „rescEU“ centrą į Ukrainą atgabenti Australijos „Minderoo“ fondo padovanoti 169 generatoriai.

Šie generatoriai, kurių vertė 1,95 mln. eurų, papildo Ukrainai iš „rescEU“ rezervo jau išsiųstą 1 000 generatorių siuntą, apie kurią paskelbta kiek anksčiau šiais metais, atidarant centrą. Iš viso ES koordinavo apie 3 000 elektros generatorių, kuriuos skyrė ES valstybės narės, privatus sektorius, trečiosios šalys ir iš pačios ES rezervo „rescEU“, perdavimą Ukrainai.

Be to, ES skyrė 114,9 mln. eurų Lenkijai, kad ji nupirktų generatorių kaip „rescEU“ energijos rezervą, skirtą ne tik Ukrainos energetikos sektoriui remti, bet ir galimiems kitų Rusijos karo Ukrainoje paveiktų šalių poreikiams tenkinti.

Šie ES perduoti generatoriai yra įvairūs – nuo mažesnių, galinčių energija aprūpinti pavienius namų ūkius, iki didelių modelių, tinkamų užtikrinti viešųjų pastatų ir gyvybiškai svarbių paslaugų, pavyzdžiui, ligoninių ir centrinių šildymo punktų, veikimą.

ES nuo karo pradžios Ukrainai skyrė 630 mln. eurų vertės humanitarinės pagalbos, taip pat daugiau kaip 87 000 tonų paramos natūra, kuri buvo perduota per ES civilinės saugos mechanizmą.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
13 balandis 2023
Autorius
Atstovybė Lietuvoje