Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. lapkričio 7 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES organizuoja naujus skrydžius, kad padėtų Gazos Ruožui

Šiandien iš Ostendės (Belgija) ir Dubajaus (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykdomi dar du ES humanitarinio oro tilto, skirto padėti Gazos Ruožo gyventojams, skrydžiai.

Humanitarinė pagalba Gazai
© Europos Sąjunga, 2023

Šiandien iš Ostendės (Belgija) ir Dubajaus (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykdomi dar du ES humanitarinio oro tilto, skirto padėti Gazos Ruožo gyventojams, skrydžiai, kuriais į al Arišą (Egiptas) netoli Rafos sienos perėjimo punkto gabenama beveik 115 tonų pagalbos.

Šiandien už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius apsilankė vietoje ir apžiūrėjo humanitarinės pagalbos partnerių – „Médecins du Monde“ (MdM), Jungtinių Tautų gyventojų fondo (UNFPA) ir Prancūzijos atstovų dovanojamų būtiniausių humanitarinių medicinos priemonių siuntą, kuri iš Ostendės bus gabenama ES ir Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos (FICR) koordinavimo platformos organizuojamu skrydžiu.

Siunta iš Dubajaus bus gabenami logistikos reikmenys, pavyzdžiui, šaldytuvai ir konteineriai, kurie yra labai svarbūs tvarkant į Egiptą ir Gazos Ruožą atgabenamai pagalbai tvarkyti. Šiuos daiktus nupirko ES ir perdavė Pasaulio maisto programai (WFP), kad sustiprintų Egipto Raudonojo Pusmėnulio logistikos pajėgumus ir palengvintų pagalbos veiksmus regione.

ES per pastarąsias savaites įvykdė 8 pagalbos Gazos Ruožui skrydžius (įskaičiavus šiandienos skrydžius), kuriais nugabenta daugiau kaip 320 tonų humanitarinės pagalbos.

Be to, atsižvelgiant į didžiulius humanitarinius poreikius Gazos Ruože, glaudžiai bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų Humanitarinio reagavimo centru (UNHRD) ir kitais humanitarinės pagalbos partneriais planuojami papildomi skrydžiai, kuriais bus gabenama papildoma pagalba, be kita ko, skubios pagalbos priemonės iš ES skubios pagalbos atsargų Dubajuje ir Brindizyje.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. lapkričio 7 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje