Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. vasario 13 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES mobilizuoja dar daugiau skubios pagalbos nuo žemės drebėjimo nukentėjusioms Sirijai ir Turkijai

Po pražūtingo praėjusią savaitę Siriją ir Turkiją sukrėtusio žemės drebėjimo ES toliau teikia skubią pagalbą abiem šalims.

civilinė sauga
Europos Sąjunga, 2020

Po pražūtingo praėjusią savaitę Siriją ir Turkiją sukrėtusio žemės drebėjimo ES toliau teikia skubią pagalbą abiem šalims.

Sirija. Europos humanitarinio reagavimo pajėgumai teikia skubią pagalbą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiems žmonėms. Buvo mobilizuotos ES atsargos Italijoje ir Dubajuje, kad būtų galima skubiai nusiųsti įvairių reikmenų: žieminių palapinių, šildytuvų, antklodžių, vandens, sanitarijos ir higienos rinkinių, virtuvės rinkinių. Pagalba bus paskirstyta tiek vyriausybės kontroliuojamose zonose (bendradarbiaujant su Tarptautine Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacija), tiek vyriausybės nekontroliuojamose zonose Sirijos šiaurės vakaruose (bendradarbiaujant su Tarptautine migracijos organizacija). Europos Komisija taip pat ieško galimybių pasinaudoti Europos komandos koncepcija ir bendradarbiauja su valstybėmis narėmis, kad iš jų atsargų mobilizuotų apgyvendinimo priemonių.

Be to, pagal ES civilinės saugos mechanizmą 10 Europos šalių (Austrija, Bulgarija, Graikija, Italija, Kipras, Norvegija, Rumunija, Slovėnija, Suomija ir Vokietija) padovanojo Sirijos žmonėms tūkstančius palapinių, antklodžių, miegmaišių, čiužinių, lovų, generatorių, šildytuvų, vaistų pakuočių, maisto produktų, žieminių drabužių, kaukių ir kt. Šiandien į Beirutą bus išsiųsti du Reagavimo į nelaimes koordinavimo centro ryšių palaikymo pareigūnai, kurie padės koordinuoti Sirijai teikiamą ES pagalbą. Tai papildo anksčiau numatytą 3,5 mln. eurų humanitarinės pagalbos sumą, skirtą būtiniausiems poreikiams patenkinti, pavyzdžiui, pagalbą grynaisiais pinigais apgyvendinimo ir ne maisto prekėms, vandeniui ir sanitarijai, sveikatai, paieškai ir gelbėjimui.

Turkija. Kaip vakar pokalbyje telefonu su Prezidentu R. T. Erdoganu pabrėžė Europos Komisijos Pirmininkė U. von der Leyen, Europos Komisija sutelks papildomą pagalbą ir reaguos į Turkijos pagalbos prašymą. Jau 21 ES valstybė narė – Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Kroatija, Lenkija, Lietuva, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Vokietija ir Vengrija, o taip pat trys ES civilinės saugos mechanizme dalyvaujančios valstybės – Albanija, Juodkalnija ir Serbija – iš viso suteikė 38 komandas. Bendrai Europos šalys skyrė 1 652 gelbėtojus ir 105 paieškos šunis. Europos Komisija taip pat skirsto 12 ES valstybių narių pagalbą skubiems apgyvendinimo reikmenims, iš Švedijoje saugomo „rescEU“ rezervo teikia laikinus statinius nukentėjusiesiems apgyvendinti, o iš Rumunijoje laikomų atsargų – tūkstančius palapinių lovų. Visa tai bus nusiųsta į Turkiją.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. vasario 13 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje