Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. birželio 14 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES mobilizuoja atsargas ir skiria finansavimą, kad padėtų reaguoti į krizę dėl Naujosios Kachovkos užtvankos griūties

ES mobilizuoja savo strateginius rezervus iš „rescEU“ pastogei įrengti ir siunčia tris mobiliąsias vandens valymo stotis, kad padėtų vietos valdžios institucijoms tiekti geriamąjį vandenį nukentėjusiems žmonėms.

Humanitarinė pagalba

Praėjusią savaitę buvo sugriauta Naujosios Kachovkos užtvanka ir Ukrainos valdžios institucijos paprašė pagalbos, tad ES mobilizuoja savo strateginius rezervus iš „rescEU“ pastogei įrengti ir siunčia tris mobiliąsias vandens valymo stotis, kad padėtų vietos valdžios institucijoms tiekti geriamąjį vandenį nukentėjusiems žmonėms. Kiekviena vandens valymo stotis gali pagaminti 120 000 litrų švaraus vandens per dieną ir taip padeda patenkinti vieną iš būtiniausių poreikių šioje vietovėje – galimybę gauti geriamojo vandens.

16 Europos šalių – Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Ispanija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija, Suomija, Švedija ir Vokietija – jau pasiūlė pagalbą pagal ES civilinės saugos mechanizmą ir pristatė į paveiktas vietoves vandens cisternų, vandens siurblių, valčių, gelbėjimo įrangos, generatorių ir kitos gyvybiškai svarbios pagalbos natūra.

ES humanitarinės pagalbos partneriai Ukrainoje perorientavo savo veiksmus, kad nukentėjusiems gyventojams būtų teikiama gyvybiškai svarbi pagalba, įskaitant geriamąjį vandenį, paruoštą maistą, pagalbą grynaisiais pinigais ir įrangą pastogei įrengti. Siekdama toliau remti humanitarines operacijas vietoje, ES taip pat sutelkė papildomus 500 000 eurų skubiems poreikiams, atsiradusiems sugriovus Kachovkos užtvanką, tenkinti. Ši suma papildys 2023 m. Ukrainai jau skirtą 200 mln. eurų humanitarinę pagalbą.

Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. birželio 14 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje