Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 1 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES investuoja 5,4 mlrd. eurų į tvarią, saugią ir veiksmingą transporto infrastruktūrą

EK iš 399 projektų, pateiktų pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (ES strateginių investicijų į transporto infrastruktūrą finansavimo priemonę) atrinko 135 transporto infrastruktūros projektus, kuriems bus suteiktos ES dotacijos. 

Geležinkeliai
Europos Sąjunga, 2014

Europos Komisija iš 399 projektų, pateiktų pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (ES strateginių investicijų į transporto infrastruktūrą finansavimo priemonę) atrinko 135 transporto infrastruktūros projektus, kuriems bus suteiktos ES dotacijos. Finansavimu bus remiami transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) projektai visose ES valstybėse narėse. Pavyzdžiui, įgyvendinus keletą projektų Slovakijoje ir Lenkijoje, palengvės prekių vežimas tarp Europos ir Ukrainos, o tai aktualu dėl Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą.

Už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Adina Vălean renginyje „Connecting Europe Days“ Lione sakė: „Skiriame 5,4 mlrd. eurų projektams visoje Europoje, kuriais bus pagerintos trūkstamos infrastruktūros jungtys, transportas taps tvaresnis ir veiksmingesnis, padidės sauga ir sąveikumas, taip pat bus kuriamos darbo vietos. Dėl dabartinio sudėtingo laikmečio mūsų ES transporto sektoriaus ir sklandaus, gerai sujungto infrastruktūros tinklo svarba dar išaugo. Tokie projektai kaip geležinkelio ir kelių perkrovimo terminalo Haniskoje prie Košicės atnaujinimas dar labiau pagerins mūsų jungtis su Ukraina.“

Keletas projektų sustiprins ES geležinkelių tinklą. Tarp jų – „Rail Baltica“ – 1 435 mm standartinės vėžės geležinkelio linijos plėtra Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Šiam projektui šiuo etapu skiriamas 357 132 672 eurų finansavimas. Finansavimo paskirtis – remti tyrimus ir darbus, reikalingus projekto įgyvendinimui trijose Baltijos valstybėse tęsti. 

Toliau investuojant į Europos geležinkelių eismo valdymo sistemos diegimą, geležinkeliai taps pažangesni, sąveikesni ir saugesni.

Projektai taip pat apima saugių sunkvežimių stovėjimo aikštelių infrastruktūros kūrimą, pagrindinės uostų infrastruktūros atnaujinimą, įskaitant elektros energijos tiekimą sausumoje, siekiant sumažinti laivų išmetamų teršalų kiekį, geresnes tarpvalstybines vidaus vandenų kelių jungtis ir keletą bandomųjų skaitmeninio Europos dangaus parodomųjų įrenginių, skirtų žaliajai aviacijai ir miesto oro transportui.

Šios dotacijos sudaro didžiąją dalį Europos infrastruktūros tinklų priemonės finansavimo pagal 2021 m. rugsėjo mėn. kvietimus teikti paraiškas ir yra skiriamos po 2022 m. balandžio mėn. investicijų į karinio mobilumo ir alternatyviųjų degalų projektus.

Daugiau informacijos pateikiama čia.

Visų atrinktų projektų sąrašas.  

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 1 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje