Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. kovo 4 d.Atstovybė Lietuvoje

ES didina pagalbą Ukrainai telkdama skubius logistikos centrus ir „rescEU“ pagalbą

Europos Komisija toliau dirba visais lygmenimis, kad Ukrainai ir kaimyninėms šalims būtų teikiama humanitarinė ir civilinės saugos parama.

ES ir Ukrainos vėliavos
Europos Sąjunga, 2022

Europos Komisija (EK) toliau dirba visais lygmenimis, kad Ukrainai ir kaimyninėms šalims būtų teikiama humanitarinė ir civilinės saugos parama. Kadangi poreikiai eksponentiškai auga, papildoma pagalba Ukrainai bus teikiama pasitelkiant Vokietijoje, Vengrijoje ir Nyderlanduose esančius „rescEU“ medicininius rezervus. „RescEU“ parama apima ventiliatorius, infuzinius siurblius, pacientų monitorius, kaukes, chalatus, ultragarso aparatus ir deguonies koncentratorius.

Be to, kaip paskelbė EK Pirmininkė Ursula von der Leyen, Europos Komisija civilinės saugos logistikos centrus jau įsteigė Lenkijoje, o Rumunijoje ir Slovakijoje tebesteigia, kad reikiama pagalba Ukrainai būtų paskirstyta kuo greičiau. Šie centrai padės paskirstyti 27 Europos šalių per ES civilinės saugos mechanizmą teikiamą pagalbą.

ES taip pat toliau remia kaimynines šalis, kurios jau priėmė daugiau kaip milijoną perkeltųjų asmenų iš Ukrainos. Graikija, Austrija ir Vokietija padovanojo Slovakijai kaukių, dezinfekavimo priemonių, patalynės, palapinių, drabužių. Be to, ES civilinės saugos ekspertų grupės vyksta į Moldovą ir Lenkiją, kad padėtų valdžios institucijoms. Kovo 3 d. Moldovai buvo suteikta Nyderlandų, Prancūzijos ir Graikijos pagalba pagal ES civilinės saugos mechanizmą, o Švedijos, Danijos, Suomijos ir Kroatijos pagalba pakeliui. Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius kovo 2 d. lankėsi Lenkijoje, o kovo 3 d. – Moldovoje, kad įvertintų padėtį.

Europos Komisijos narys J. Lenarčičius sakė: „Ši neteisėta ir neišprovokuota Rusijos agresija prieš Ukrainą prilygsta humanitarinei katastrofai, kurios Europa nematė dešimtmečius. Daugiau kaip milijonas žmonių jau pabėgo į kaimynines šalis, gaunančias beprecedentę paramą. Tačiau daug daugiau žmonių vis dar reikia apsaugos pačioje Ukrainoje. Viena iš pagrindinių sąlygų Ukrainos gyventojų – kurie ir yra didžiausia šio karo auka – poreikiams patenkinti yra humanitariniai koridoriai, kuriais užtikrinamas laisvas ir saugus civilių gyventojų judėjimas ir humanitarinės pagalbos teikimas. Civiliai gyventojai privalo būti apsaugoti, o humanitarinės pagalbos darbuotojai turi turėti galimybę dirbti savo darbą saugiai ir be kliūčių, kaip reikalaujama pagal tarptautinę humanitarinę teisę."

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. kovo 4 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje