Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. birželio 2 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK sudarė susitarimą su „Moderna“ dėl vakcinų pristatymo tvarkaraščių pritaikymo prie ES valstybių poreikių

Europos Komisija ir vakcinų kūrėjas „Moderna“ pasiekė susitarimą, kuriuo siekiama užtikrinti, kad COVID-19 vakcinų tiekimas būtų pritaikytas prie ES valstybių narių poreikių.

COVID-19 vakcina
Europos Sąjunga, 2020

Europos Komisija ir vakcinų kūrėjas „Moderna“ pasiekė susitarimą, kuriuo siekiama užtikrinti, kad COVID-19 vakcinų tiekimas būtų pritaikytas prie ES valstybių narių poreikių. Remdamasi šiuo susitarimu, bendrovė atidės dalies dozių, kurios iš pradžių buvo planuotos 2022 m. antrajam ketvirčiui, tiekimą vėlesniam laikui. Be to, jei atlikus Europos vaistų agentūros vertinimą pritaikytai vakcinai būtų suteiktas ES rinkodaros leidimas, dalis balandžio, gegužės ir birželio mėn. numatytų dozių gali būti tiekiamos kaip stiprinamosios prie dabartinių COVID-19 atmainų pritaikytos vakcinos nuo rugsėjo mėn. ir 2022 m. rudens bei žiemos mėnesiais.

Susitarimu taip pat bus sudarytos sąlygos tiekti vakcinas, pritaikytas būsimoms atmainoms, vėlgi jas patvirtinus Europos vaistų agentūrai, kad ES valstybės narės galėtų reaguoti į visus epidemiologinius pokyčius vėliau šiais metais ir toliau remti šalis partneres visame pasaulyje.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Tai antrasis susitarimas su vakcinų gamintojais, kuriuo siekiama optimizuoti tiekimo tvarką ir priderinti ją prie dabartinio paklausos lygio mūsų valstybėse narėse. Labai palankiai vertinu šiandienos susitarimą dėl lankstesnės vakcinos „Moderna“ pristatymo tvarkos, kad būtų patenkinti mūsų valstybių narių poreikiai. Toliau atidžiai stebime padėtį ir esame pasirengę toliau teikti paramą valstybių narių nacionalinėms skiepijimo kampanijoms.“

Šis pakeitimas yra dalis vykstančio proceso, kurio metu Europos Komisija ir ES valstybės narės glaudžiai bendradarbiauja su ES vakcinų tiekėjais, kad patenkintų kintančius su pandemija susijusius poreikius. Europos Komisija ketina artimiausiu metu užbaigti rengti tokius susitarimus.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai (anglų k.)

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. birželio 2 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje