Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. vasario 23 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK stabdo naudojimąsi programėle „TikTok“ organizacijos įrenginiuose

EK organizacinio valdymo taryba nusprendė sustabdyti naudojimąsi programėle „TikTok“ organizacijos įrenginiuose ir asmeniniuose įrenginiuose, kuriuose naudojamasi Europos Komisijos mobiliųjų įrenginių paslauga.

cybersecurity
Europos Sąjunga, 2021

Siekdama padidinti kibernetinį saugumą, Europos Komisijos organizacinio valdymo taryba nusprendė sustabdyti naudojimąsi programėle „TikTok“ organizacijos įrenginiuose ir asmeniniuose įrenginiuose, kuriuose naudojamasi Europos Komisijos mobiliųjų įrenginių paslauga. Šia priemone siekiama apsaugoti Europos Komisiją nuo kibernetinių grėsmių ir veiksmų, kuriais gali būti pasinaudota kibernetiniams išpuoliams prieš Europos Komisijos organizacinę aplinką rengti. Be to, bus atidžiai stebimi ir su kitomis socialinės žiniasklaidos platformomis susiję saugumo padėties pokyčiai.

Ši priemonė atitinka griežtą Europos Komisijos vidaus kibernetinio saugumo politiką, kuria reglamentuojamas mobiliųjų įrenginių naudojimas su darbu susijusiai komunikacijai. Ja papildomos jau ilgai galiojančios Europos Komisijos rekomendacijos darbuotojams taikyti geriausią naudojimosi socialinės žiniasklaidos platformomis praktiką ir kasdieniame darbe išlaikyti aukšto lygio kibernetinį sąmoningumą.

Europos Komisija yra įsipareigojusi užtikrinti tinkamą savo darbuotojų apsaugą nuo gausėjančių kibernetinių grėsmių ir incidentų. Todėl privalome kuo greičiau reaguoti į perspėjimus dėl galimų kibernetinių grėsmių.

Šiandien priimtas organizacijos vidaus sprendimas dėl naudojimosi programėle „TikTok“ sustabdymo yra taikomas tik įrenginiams, kuriuose naudojamasi Europos Komisijos mobiliosiomis paslaugomis.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. vasario 23 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje