Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. vasario 14 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK priėmė pasiūlymą įtraukti tarptinklinį ryšį į ES ir Ukrainos asociacijos susitarimą

Ukraina šiandien dar žingsniu priartėjo prie ES nemokamo tarptinklinio ryšio erdvės – Europos Komisija priėmė pasiūlymą įtraukti tarptinklinį ryšį į ES ir Ukrainos asociacijos susitarimą.

ES ir Ukrainos simbolika
Europos Sąjunga, 2022

Ukraina šiandien dar žingsniu priartėjo prie ES nemokamo tarptinklinio ryšio erdvės – Europos Komisija priėmė pasiūlymą įtraukti tarptinklinį ryšį į ES ir Ukrainos asociacijos susitarimą. ES keliaujantiems Ukrainos gyventojams nebereikės mokėti jokių papildomų mokesčių už naudojimąsi savo mobiliaisiais telefonais; tokias pat teises turės ir Ukrainoje besilankantys ES gyventojai.

Šiandienos sprendimas priimtas po to, kai 2022 m. pranešime apie Europos Sąjungos padėtį EK Pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė, kad Ukraina prisijungs prie nemokamo tarptinklinio ryšio erdvės. Sprendimas taip pat grindžiamas Europos Komisijos bendradarbiavimu su ES ir Ukrainos operatoriais dėl savanoriškų priemonių, kad būtų galima užtikrinti įperkamą arba nemokamą telefono ryšį tarp ES ir Ukrainos; šių priemonių galiojimas ką tik buvo pratęstas.

Tolesni veiksmai

Dabar pasiūlymą svarstys Europos Sąjungos Taryba. Tarybai pritarus, ES ir Ukrainos prekybos komitetas turės priimti bendrą sprendimą, kad dvišalis vidaus rinkos režimas būtų pradėtas taikyti tarptinkliniam ryšiui.

Ukrainos integracija į ES tarptinklinio ryšio paslaugų vidaus rinką priklausys nuo atitinkamų ES teisės aktų suderinimo ir įgyvendinimo Ukrainoje spartos.

Pagrindiniai faktai

Šiuo metu ES ir Ukrainos telekomunikacijų operatoriai patys siūlo įperkamus arba nemokamus skambučius tarp ES ir Ukrainos. Dėl šio susitarimo maždaug 4 mln. nuo karo pabėgusių ir prieglobsčio ES ieškančių žmonių turi įperkamą ryšį. Savanoriškų priemonių galiojimas neseniai buvo pratęstas šešiems mėnesiams, o naujoji tvarka dabar apima ir skambučius į fiksuotojo ryšio numerius Ukrainoje; ji taip pat taikoma ir naujų tipų operatoriams.

Daugiau informacijos

Visas pranešimas spaudai

Komisija pasiūlymas įtraukti tarptinklinį ryšį į ES ir Ukrainos asociacijos susitarimą

ES solidarumas su Ukraina

Peržiūrėtas 2023–2024 m. ES ir Ukrainos IVLPE įgyvendinimo prioritetinių veiksmų planas

Peržiūrėtas prioritetinių veiksmų planas. Infografikas

Daugiau apie ES tarptinklinį ryšį

ES ir Ukrainos prekybos santykiai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. vasario 14 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje