Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. rugpjūčio 23 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK Pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas minint Europos visų totalitarinių ir autoritarinių režimų aukų atminimo dieną

Minint Europos visų totalitarinių ir autoritarinių režimų aukų atminimo dieną, Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė pareiškimą. 

Ursula von der Leyen
Europos Sąjunga, 2022

Minint Europos visų totalitarinių ir autoritarinių režimų aukų atminimo dieną, Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė pareiškimą:

„Rugpjūčio 23 d. pagerbiame totalitarinių ir autoritarinių režimų aukų atminimą Europoje ir už jos ribų. Minint 83-iąsias Molotovo–Ribentropo pakto pasirašymo metines, ši diena turi ypatingą reikšmę. Šiemet V. Putinas sugrąžino į Europą karo baisumus ir priminė, kad taikos negalima laikyti savaime suprantamu dalyku.

Skausminga praeities atmintis nėra tiesiog tolimas prisiminimas; ji ataidi ir Rusijos neteisėtame ir nepagrįstame kare prieš Ukrainą. Mus įkvepia drąsa tų, kurie tada stojo prieš neteisybę. Reiškiame pagarbą ir paramą daugeliui vyrų ir moterų, kurie šiandien priversti tai daryti ir vėl. Ukrainos žmonės aukoja savo gyvybes, kad apsaugotų vertybes, kuriomis grindžiama Europos Sąjunga.

Šiandien labiau nei bet kada esame vieningi prieš Rusijos valstybės kontroliuojamą propagandą, kuria iškraipoma istorija, skleidžiamos sąmokslo teorijos ir baudžiami jai prieštaraujantys asmenys. Ryžtingai tęsime kovą su dezinformacija. Užtikrinsime, kad nebūtų pamiršti tie, kurie priešinosi totalitarizmui.

Šią dieną taip pat prisimename, kad Europa buvo sukurta siekiant apsaugoti taiką, puoselėti demokratiją, teisinę valstybę ir užtikrinti visuotinių teisių bei laisvių apsaugą. Europos Sąjunga buvo sukurta tam, kad mes, europiečiai, nebepatirtumėm karo ir priespaudos. Laisvė nuo totalitarizmo ir autoritarizmo yra Europos Sąjungos, grindžiamos taika, teisinės valstybės principu ir demokratija, pagrindas.

Ir toliau vieningai palaikysime šias pagrindines vertybes. Ir toliau palaikysime Ukrainą tol, kol reikės. Mes nepailsime tol, kol nenugalėsite.“

Pareiškimas anglų kalba skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. rugpjūčio 23 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje