Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. lapkričio 8 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK Pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas dėl padėties Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl padėties Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje

Ursula von der Leyen

„Baltarusija turi liautis rizikavusi žmonių gyvybėmis.

Tai, kad Baltarusija naudoja migrantus kaip politinę priemonę, yra nepriimtina.

Baltarusijos institucijos turi suprasti, kad taip ciniškai manipuliuojant migrantais daromas spaudimas Europos Sąjungai nepadės joms pasiekti savo tikslų.

Pokalbyje su Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu, Lietuvos Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte ir Latvijos Ministru Pirmininku Arturu Krišjaniu Kariniu išreiškiau ES solidarumą ir mes kartu aptarėme, kokių priemonių ES gali imtis jų pastangoms kovojant su krize paremti.

Raginu valstybes nares galiausiai patvirtinti išplėstas sankcijas, nustatytas Baltarusijos institucijoms, kurios atsakingos už šį hibridinį išpuolį.

Komisijos pirmininkės pavaduotojas M. Schinas, koordinuojant Vyriausiajam įgaliotiniui ir Komisijos pirmininkės pavaduotojui J. Borrelliui, artimiausiomis dienomis vyks į pagrindines kilmės ir tranzito šalis, kad užtikrintų, jog jų pačių piliečiai nepakliūtų į Baltarusijos institucijų spendžiamas pinkles.

ES visų pirma aiškinsis, kokias sankcijas, įskaitant įtraukimą į juodąjį sąrašą, taikyti trečiųjų šalių oro linijoms, kurios neteisėtai gabena žmones.

Galiausiai Europos Komisija ir JT bei jų specializuotos tarnybos aiškinsis, kaip išvengti humanitarinės krizės ir užtikrinti, kad migrantai, padedant jų nacionalinėms institucijoms, galėtų būti saugiai grąžinami į jų kilmės šalį.“

 

Pranešimas skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. lapkričio 8 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje