Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 26 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK Pirmininkės pareiškimas pasiekus politinį susitarimą dėl ES Tarybos reglamento dėl koordinuotų dujų paklausos mažinimo priemonių

Europos Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas pasiekus politinį susitarimą dėl ES Tarybos reglamento dėl koordinuotų dujų paklausos mažinimo priemonių. 

Ursula von der Leyen

„Šiandien ES žengė ryžtingą žingsnį, kad atremtų galimo visiško dujų tiekimo nutraukimo Putino nurodymu grėsmę. Labai palankiai vertinu tai, kad ES Taryba patvirtino ES Tarybos reglamentą dėl koordinuotų dujų paklausos mažinimo priemonių.

Per rekordiškai trumpą laiką ES Taryboje pasiektas politinis susitarimas, grindžiamas praėjusią savaitę pateiktu Europos Komisijos pasiūlymu „Sutaupytos dujos – saugu žiemą“, užtikrins tvarkingą ir koordinuotą dujų suvartojimo mažinimą visoje ES, kad būtų pasiruošta artėjančiai žiemai. Jis papildo visus kitus veiksmus, kurių iki šiol imtasi pagal planą „REPowerEU“, visų pirma siekiant įvairinti dujų tiekimo šaltinius, spartinti atsinaujinančiųjų energijos išteklių plėtrą ir didinti energijos vartojimo efektyvumą.

Bendras įsipareigojimas sumažinti vartojimą 15 proc. yra labai svarbus ir padės užpildyti mūsų saugyklas prieš žiemą.

Be to, galimybė paskelbti pavojaus padėtį ES, dėl kurios valstybėse narėse būtų privaloma mažinti dujų suvartojimą, yra aiškus ženklas, kad ES padarys viską, kad užtikrintų energijos tiekimo saugumą ir apsaugotų savo vartotojus – tiek namų ūkius, tiek pramonę.

Bendrais veiksmais mažindama dujų paklausą ir atsižvelgdama į visus svarbius nacionalinius ypatumus, ES užtikrino tvirtą pagrindą būtinam valstybių narių solidarumui Putino energetinio šantažo akivaizdoje. „Gazprom“ pranešimas apie be jokių pagrįstų techninių priežasčių toliau mažinamą dujų tiekimą Europai per „Nord Stream 1“ dar kartą parodo Rusijos, kaip energijos tiekėjos, nepatikimumą. Dėl šiandien priimto sprendimo dabar esame pasirengę spręsti savo energetinio saugumo klausimą Europos mastu kaip Europos Sąjunga.“

Europos Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas paskelbtas čia

 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 26 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje