Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų pranešimas2022 m. vasario 27 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK Pirmininkės pareiškimas dėl papildomų priemonių reaguojant į Rusijos invaziją į Ukrainą

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl papildomų priemonių reaguojant į Rusijos invaziją į Ukrainą

Ursula von der Leyen
Europos Sąjunga, 2022

„Vos už kelių dešimčių kilometrų nuo rytinės ES sienos Rusijos kariuomenė barbariškai veržiasi į Ukrainą. Ji bombarduoja ir leidžia raketas, žudydama nekaltus žmones.

Tuo pat metu visas pasaulis yra ryžtingo ir drąsaus Ukrainos kariuomenės ir gyventojų pasipriešinimo liudininkai.

Kadangi Rusijos pajėgos puola Kijevą ir kitus Ukrainos miestus, esame pasiryžę priversti Rusiją ir toliau už tai mokėti pasitelkdami priemones, kurios dar labiau izoliuotų Rusiją nuo tarptautinės finansų sistemos ir mūsų ekonomikų.

Derindami veiksmus su Prezidentu J. Bidenu, Prezidentu E. Macronu, Kancleriu O. Scholzu, Ministru Pirmininku M. Draghi, Ministru Pirmininku J. Trudeau ir Ministru Pirmininku B. Johnsonu, aptarėme galimybę gerokai sugriežtinti mūsų tarptautinį atsaką.

Europos Sąjunga ir jos partneriai stengiasi paralyžiuoti V. Putino galimybes finansuoti savo karo mašiną.

Dabar pasiūlysiu ES vadovams šias priemones:

Pirma, įsipareigojame užtikrinti, kad dalis Rusijos bankų būtų pašalinti iš SWIFT sistemos. Taip bus užtikrinta, kad šie bankai būtų atskirti nuo tarptautinės finansų sistemos ir būtų pakenkta jų galimybėms veikti pasauliniu mastu.

SWIFT yra pasaulyje dominuojanti pasaulinė tarpbankinių mokėjimų sistema. Atjungus bankus, jie negalės vykdyti daugumos finansinių operacijų pasauliniu mastu ir bus veiksmingai užblokuotas Rusijos eksportas ir importas.

Antra, neleisime V. Putinui naudotis savo karo iždu. Paralyžiuosime Rusijos Centrinio banko turtą. Taip įšaldysime jo operacijas. Ir tuomet Centrinis bankas negalės likviduoti savo turto.

Trečia, sieksime uždrausti Rusijos oligarchams naudotis savo finansiniu turtu mūsų rinkose.

Visos šios priemonės labai pakenks V. Putino galimybėms finansuoti jo karą. Jos turės neigiamą poveikį ekonomikai.

V. Putinas ėmėsi įgyvendinti savo tikslą – sunaikinti Ukrainą, tačiau iš tikrųjų jis taip pat griauna savo šalies ateitį.“

 

Pareiškimo vaizdo įrašas skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 27 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje