Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. rugsėjo 13 d.Atstovybė Lietuvoje

EK Pirmininkės metinis pranešimas apie Europos Sąjungos padėtį

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamento plenariniame posėdyje skaitė metinį pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį.

Ursula von der Leyen
Europos Sąjunga, 2023

Šiandien Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamento plenariniame posėdyje skaitė metinį pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį.

Kreipdamasi į Europos Parlamento narius Ursula von der Leyen sakė:

„<...> Palaikysime Ukrainą kiekviename žingsnyje. Tiek, kiek reikės. Nuo karo pradžios prieglobstį Sąjungoje rado keturi milijonai ukrainiečių. Noriu jiems pasakyti, kad dabar jie tiek pat laukiami, kiek ir tomis pirmomis lemtingomis savaitėmis. Pasirūpinome, kad jie gautų būstą, sveikatos priežiūros paslaugas, darbą ir ne tik tai – daug daugiau. <...>“

„<...> Didžiuojuosi galėdama pranešti, kad Komisija pasiūlys laikinąją apsaugą taikyti ir ES apsistojusiems ukrainiečiams. Mūsų parama Ukrainai neišblės. Vien šiais metais skyrėme 12 mrld. EUR, kad padėtume išmokėti darbo užmokestį ir pensijas. Kad ligoninės, mokyklos ir kitos tarnybos neužsidarytų. O Šaudmenų gamybos rėmimo akto pasiūlymu didiname šaudmenų gamybos mastą, kad padėtume tenkinti neatidėliotinus Ukrainos poreikius.

Bet žvelgiame ir į tolimesnę ateitį. Todėl pasiūlėme per ketverius metus investicijoms ir reformoms skirti dar 50 mlrd. EUR. Tai padės Ukrainai žengti į ateitį atkūrus šiuolaikišką ir klestinčią šalį. Ši ateitis aiškiai matyti. Parlamentas tai garsiai pasakė: Ukrainos ateitis yra Sąjungoje. Vakarų Balkanų ateitis yra Sąjungoje. Moldovos ateitis yra Sąjungoje. Žinau, kokia svarbi įstojimo į ES perspektyva ir daugybei Sakartvelo gyventojų. <…>”

„<...> Prisiminkime didžiąją plėtrą prieš 20 metų. Tai pavadinome Europos naujokų diena. Tai buvo ryžto ir vilties triumfas prieš praeities naštą. O dabar, po 20 metų, – ekonominė sėkmė, pagerinusi milijonų žmonių būtį. Nekantriai laukiame kitos Europos naujokų dienos ir kitos ekonominės sėkmės.

Žinome, kad šis kelias nėra lengvas. Stojimas grindžiamas nuopelnais ir šį principą Komisija visada gins. Tam reikia įdėti daug darbo ir imtis lyderystės. Bet jau padaryta didelė pažanga. Nuo tada, kai Ukrainai suteikėme šalies kandidatės statusą, ji jau žengė į priekį didžiuliais žingsniais. Ryžtą imtis reformų parodė ir kitos šalys kandidatės. <...>“

„<...>Viktorija Amelina tikėjo, kad mūsų kolektyvinė pareiga yra rašyti naują Europos istoriją. Štai kur šiandien yra Europa. Tuo laiku ir toje vietoje, kur rašoma istorija. Mūsų žemyno ateitis priklauso nuo pasirinkimų, kuriuos darome šiandien. Nuo veiksmų, kurių imamės, kad išbaigtume savo Sąjungą.

Europos žmonės nori Sąjungos, kuri juos užstoja vykstant didelėms varžyboms dėl galios. Tačiau ir tokios, kuri juos gina ir yra arti jų kasdienybės kovose, kaip partnerė ir sąjungininkė. Ir mes klausysimės jų balso. Jei tai rūpi europiečiams, tai rūpi Europai. <...>“

Visą Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen kalbą galite skaityti ČIA.

Kalbos vaizdo įrašas skelbiamas ČIA.  

Metiniam pranešimui apie ES skirtas tinklalapis

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. rugsėjo 13 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje