Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. lapkričio 10 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK patvirtino sutartį su „Valneva“ dėl naujos galimos vakcinos

Šiandien Europos Komisija patvirtino aštuntąją sutartį su farmacijos įmone dėl galimos COVID-19 vakcinos pirkimo.

Vaccination

Pagal sutartį su „Valneva“ visos ES valstybės narės 2022 m. galės įsigyti beveik 27 mln. vakcinos dozių. Be to, joje numatyta galimybė vakciną pritaikyti prie naujų atmainų, o valstybėms narėms – 2023 m. papildomai užsisakyti iki 33 mln. vakcinos dozių.

Šiandien užbaigus tiriamąsias derybas su „Valneva“, bus papildytas jau sudarytas didelis vakcinų, kurios bus gaminamos Europoje, krepšelis – jau pasirašytos sutartys su „AstraZeneca“„Sanofi-GSK“„Janssen Pharmaceutica NV“„BioNtech-Pfizer“, „CureVac“„Moderna“ ir „Novavax“. Šis įvairių vakcinų krepšelis padės užtikrinti, kad Europa būtų gerai pasirengusi skiepijimui, kai tik bus įrodyta, kad vakcinos yra saugios ir veiksmingos. Be to, ES valstybės narės gali nuspręsti vakciną nemokamai perduoti mažesnių ir vidutinių pajamų šalims ar pasiūlyti ją kitoms Europos šalims.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Sutartyje numatyta galimybė vakciną pritaikyti prie naujų atmainų. Mūsų didelis vakcinų krepšelis padės mums kovoti su COVID ir viruso atmainomis Europoje ir už jos ribų. Pandemija dar nesibaigė. Visi, kas gali pasiskiepyti, turėtų pasiskiepyti.“

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Mūsų ES vakcinų strategija duoda rezultatų, tačiau COVID-19 atvejų skaičius vėl didėja visoje ES. Kai Europos vaistų agentūra patvirtins, kad „Valneva“ vakcina yra saugi ir veiksminga, ji papildys mūsų didelį vakcinų krepšelį. Toliau remiame valstybių narių vakcinacijos kampaniją, o žinia lieka tokia pati: pasitikėti mokslu ir skiepytis, skiepytis, skiepytis.“

„Valneva“ yra Europos biotechnologijų įmonė, kurianti inaktyvintų virusų vakciną, pagamintą iš gyvo viruso inaktyvinant cheminę medžiagą. Tai tradicinė, 60–70 metų naudojama itin saugi ir patvirtintais metodais pagrįsta skiepų technologija. Šia technologija paremta dauguma gripo vakcinų ir daugelis skiepų nuo vaikystės ligų. Šiuo metu tai vienintelė potenciali inaktyvinta COVID-19 vakcina, kurios klinikiniai tyrimai atliekami Europoje.

Europos Komisija, palaikoma ES valstybių narių, yra nusprendusi remti šią vakciną atsižvelgdama į patikimus mokslinius duomenis, taikomą technologiją, įmonės patirtį kuriant vakcinas ir jos gamybos pajėgumus, kurių pakanka, kad būtų aprūpintos visos ES valstybės narės.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. lapkričio 10 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje