Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. rugsėjo 21 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK patvirtino 50 mln. eurų vertės Lietuvos schemą, skirtą remti įmones atsižvelgiant į Rusijos invaziją į Ukrainą

Europos Komisija patvirtino 50 mln. eurų vertės Lietuvos schemą, skirtą remti mažąsias, vidutines ir dideles įmones atsižvelgiant į Rusijos invaziją į Ukrainą.

Europos sąjungos ir Lietuvos vėliavos

Europos Komisija patvirtino 50 mln. eurų vertės Lietuvos schemą, skirtą remti mažąsias, vidutines ir dideles įmones atsižvelgiant į Rusijos invaziją į Ukrainą. Schema patvirtinta pagal 2022 m. kovo 23 d. Komisijos priimtą laikinąją valstybės pagalbos sistemą krizės sąlygomis, iš dalies pakeistą 2022 m. liepos 20 d.

Pagalba pagal schemą bus teikiama subsidijuojamų paskolų forma. Schema siekiama spręsti likvidumo trūkumo, su kuriuo susiduria dabartinės geopolitinės krizės ir dėl jos priimtų sankcijų bei atsakomųjų sankcijų tiesiogiai ar netiesiogiai paveiktos įmonės, problemą.

Europos Komisija nustatė, kad Lietuvos schema atitinka laikinojoje sistemoje krizės sąlygomis nustatytas sąlygas. Visų pirma, i) paskolų trukmė bus ne ilgesnė kaip šešeri metai; ii) palūkanų normos bus ne mažesnės kaip 5 proc., todėl jos atitiks laikinojoje sistemoje krizės sąlygomis nustatytus minimalius lygius, ir iii) subsidijuojamos paskolos bus suteiktos ne vėliau kaip 2022 m. gruodžio 31 d.

Europos Komisija padarė išvadą, kad schema yra būtina, tinkama ir proporcinga valstybės narės ekonomikos dideliems sutrikimams atitaisyti pagal SESV 107 straipsnio 3 dalies b punktą ir laikinojoje sistemoje krizės sąlygomis nustatytas sąlygas. Tuo remdamasi Europos Komisija patvirtino schemą pagal ES valstybės pagalbos taisykles.

Daugiau informacijos apie laikinąją sistemą krizės sąlygomis ir kitus veiksmus, kurių Komisija ėmėsi siekdama mažinti Rusijos invazijos į Ukrainą ekonominį poveikį, galima rasti čia.

Kai tik bus išspręsti visi konfidencialumo klausimai, nekonfidenciali sprendimo redakcija bus paskelbta valstybės pagalbos registre (bylos Nr. SA. 104109) Komisijos interneto svetainėje, skirtoje konkurencijai.

 

Pranešimas anglų kalba skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. rugsėjo 21 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje