Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. rugpjūčio 1 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK išmokėjo pirmąją naujos 1 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos Ukrainai dalį

Šiandien Europos Komisija ES vardu išmokėjo pirmąją naujos 1 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos Ukrainai pusę – 500 mln. eurų. 

The European and Ukrainian flags
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien Europos Komisija ES vardu išmokėjo pirmąją naujos 1 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos (toliau – MFP) Ukrainai pusę – 500 mln. eurų. Antra dalis (dar 500 mln. eurų) bus išmokėta rytoj, rugpjūčio 2 d. Sprendimą dėl šios naujos išskirtinės MFP Europos Parlamentas ir ES Taryba priėmė 2022 m. liepos 12 d.

Ši papildoma 1 mlrd. eurų MFP yra ypatingų Europos Sąjungos kartu su tarptautine bendruomene dedamų pastangų norint padėti Ukrainai patenkinti savo neatidėliotinus finansinius poreikius po neišprovokuotos ir nepagrįstos Rusijos agresijos dalis. Tai yra pirmoji 2022 m. gegužės 18 d. EK komunikate paskelbto ir 2022 m. birželio 23–24 d. Europos Vadovų Tarybos patvirtinto išskirtinio iki 9 mlrd. eurų vertės MFP paketo dalis. Ši pagalba papildo Europos Sąjungos jau teikiamą paramą, įskaitant 1,2 mlrd. eurų skubią MFP paskolą, kuri buvo išmokėta pirmąjį pusmetį. Bendra MFP parama Ukrainai pagal abi programos dalis nuo karo pradžios siekia 2,2 mlrd. eurų.

MFP lėšos Ukrainai skiriamos kaip ilgalaikės paskolos palankiomis sąlygomis. Šia pagalba remiamas Ukrainos makroekonominis stabilumas ir bendras atsparumas vykstant Rusijos karinei agresijai ir kylant su tuo susijusių ekonominių iššūkių. Dar viena solidarumo išraiška – iš ES biudžeto bus padengtos šios paskolos palūkanų išlaidos. Kaip ir visų ankstesnių MFP paskolų atveju, Europos Komisija pasiskolins lėšų tarptautinėse kapitalo rinkose ir gautas lėšas tokiomis pačiomis sąlygomis perves Ukrainai. 70 proc. šios paskolos Ukrainai sumos garantuojama ES biudžeto lėšomis.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas (anglų k.) skelbiamas ČIA.

Visas pranešimas (ukrainiečių k.) skelbiamas ČIA.

ES solidarumas su Ukraina

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. rugpjūčio 1 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje