Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. birželio 4 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

„DiscoverEU“. Europos Komisija jauniesiems europiečiams išdalino daugiau nei 35 500 kelionės bilietų

Jau šią vasarą 35 511 jaunuolių gaus iš Europos Komisijos kelionės bilietus ir galės nemokamai keliauti po Europą. 

DiscoverEU

Jau šią vasarą 35 511 jaunuolių gaus iš Europos Komisijos kelionės bilietus ir galės nemokamai keliauti po Europą. Tarp jų nemokami bilietai skirti ir 224 Lietuvos aštuoniolikmečiams. Tai – pastarojo iniciatyvos „DiscoverEU“ etapo rezultatas, apie kurį vakar paskelbė Europos Komisija. 

Pagal programą „DiscoverEU“, kuri yra programos „Erasmus+“ dalis, aštuoniolikmečiams ES valstybių narių ir programos „Erasmus+“ asocijuotųjų šalių gyventojams suteikiama galimybė keliauti po Europą ir tyrinėti jos įvairovę. Bilietai jų turėtojams suteikia galimybę sužinoti apie kultūros paveldą ir istoriją ir susipažinti su žmonėmis iš viso žemyno. 

Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Iliana Ivanova sakė: „Jei kalbėtume apie statistiką, tai šis paraiškų teikimo etapas yra sėkmingiausias nuo 2021  m., kai „DiscoverEU“ tapo programos „Erasmus+“ dalimi. Džiaugiuosi, kad tiek daug jaunuolių turės galimybę atrasti Europą ir susipažinti su jos kultūra bei istorija. Nuolat didėjantis jaunimo, kuriam dar daugiau dėmesio skirta 2022-aisiais, Europos jaunimo metais, ir per 2024-aisiais vykusią Europos jaunimo savaitę, entuziazmas išties įkvepia.“ 

Bilietus gavę jaunuoliai galės nuo 2024 m. liepos 1 d. iki 2025 m. rugsėjo 30 d. keliauti vieni arba iki penkių asmenų grupėmis. Pastarajame 2024 m. balandžio mėn. paskelbtame etape dalyvių paraiškas pateikė daugiau kaip 180 000 jaunuolių (tarp jų – 1229 jaunuoliai iš Lietuvos). Taigi įskaičiavus šias paraiškas bendras nuo iniciatyvos taikymo pradžios 2018 m. pateiktų paraiškų skaičius pasiekė 1,4 mln. 

Paraiškas „DiscoverEU“ galima teikti du kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Išrinktiems paraiškų teikėjams suteikiami kelionės bilietai, pagrindinė transporto priemonė – traukiniai. Keliautojai taip pat gauna Europos jaunimo kortelę, kuria naudodamiesi gali gauti nuolaidų kultūriniams vizitams, mokymosi veiklai, sportui, vietos transportui, apgyvendinimui, maitinimui.

Jaunimui suteikiama dar daugiau galimybių gilinti žinias naudojantis iniciatyvos „DiscoverEU“ mokymosi moduliu, pavyzdžiui, dalyvauti informaciniuose mokymuose ir susitikimuose prieš išvykimą. 

Daugiau informacijos pateikiama „DiscoverEU“ interneto svetainėje.  

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. birželio 4 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje