Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. spalio 11 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

„DiscoverEU“. Europos jaunimui – dar 35 000 kelionės bilietų Europai pažinti

Europos Komisija skelbia naują kvietimą teikti paraiškas „DiscoverEU“ kelionės bilietams laimėti. 

DiscoverEU

Europos Komisija skelbia naują kvietimą teikti paraiškas „DiscoverEU“ kelionės bilietams laimėti. Ši ES iniciatyva 18-mečiams suteikia galimybę leistis į kelionę ir pamatyti, kokia įvairi yra Europa, sužinoti apie jos kultūros paveldą ir istoriją ir susipažinti su žmonėmis iš viso žemyno. Europos Komisija skatina keliauti tvariai, naudojantis geležinkelių transportu.

Nuo šiandien, spalio 11 d., iki spalio 25 d. 13 val. Lietuvos laiku, programoje „Erasmus+“ dalyvaujančiose šalyse gyvenantys jaunuoliai gali registruotis ir pretenduoti į vieną iš 35 000 nemokamų kelionės bilietų. Šio etapo metu Lietuvai bus skirta 213 bilietų. 2022 m. iš viso bus išdalyta 70 000 kelionės bilietų.  

Paraiškas teikti gali jaunuoliai, gimę 2004 m. sausio 1 d. – 2004 m. gruodžio 31 d. Atrinktieji dalyviai galės iki 30 dienų keliauti po Europą 2023 m. kovo 1 d. – 2024 m. vasario 29 d. laikotarpiu. Tie, kam aštuoniolika sukaks pirmą kitų metų pusmetį, galės registruotis per kitą iniciatyvos etapą, vyksiantį 2023 m. kovo mėn.

Norėdami užsiregistruoti, kriterijus atitinkantys kandidatai turi atsakyti į 5 viktorinos klausimus su pasirenkamais atsakymų variantais bendrų Europos Sąjungos žinių ir kitų jaunimui skirtų Europos Sąjungos iniciatyvų temomis. Po to jie turės atsakyti į papildomą klausimą. Tai padės Europos Komisijai sudaryti kandidatų eilės sąrašą. Kelionės bilietai kandidatams bus skiriami pagal jų eilę sąraše, kol bus išdalyti visi bilietai.

Gavusieji kelionės bilietą taip pat gaus „DiscoverEU“ nuolaidų kortelę. Ji suteiks teisę į daugiau kaip 40 tūkst. nuolaidų naudotis viešuoju transportu, lankytis kultūros objektuose ar renginiuose, užsisakyti nakvynę, norint pavalgyti, dalyvauti sporto renginiuose ar naudotis kitomis paslaugomis visose dalyvaujančiose šalyse.

Jaunuoliai taip pat galės prisijungti prie „DiscoverEU“ susitikimų – 2022 m. vasarą pradėtos iniciatyvos, kurią sudaro įdomi vienos ar trijų dienų kultūros programa visose programoje „Erasmus+“ dalyvaujančiose šalyse.

Daugiau informacijos apie konkursą „DiscoverEU“ skelbiama Europos jaunimo portale.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. spalio 11 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje