Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. spalio 4 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

„DiscoverEU“. 36 000 jaunųjų keliautojų gali laimėti nemokamus kelionės bilietus

Europos Komisija paskelbė iniciatyvos „DiscoverEU“ rudens konkursą, per kurį 36 000 jaunuolių (228 jaunuoliai iš Lietuvos) gaus nemokamus kelionių bilietus, kad galėtų pažinti Europą.

Jaunuoliai traukinių stotyje

Europos Komisija paskelbė iniciatyvos „DiscoverEU“ rudens konkursą, per kurį 36 000 jaunuolių (228 jaunuoliai iš Lietuvos) gaus nemokamus kelionių bilietus, kad galėtų pažinti Europą.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sakė: „Nepaprastai malonu pasitikti rudenį su puikiomis žiniomis 18-mečiams. Šiandien prasideda naujas „DiscoverEU“ etapas, kuris suteiks daugiau kaip 200 jaunuolių iš Lietuvos galimybę keliauti ir atrasti Europos įvairovę. Esu įsitikinęs, jog tai viena geriausių dovanų 18-ojo gimtadienio proga. Todėl kviečiu pasinaudoti šia galimybe pakeliauti po Europą.“

Nuo šiandien, spalio 4 d., iki spalio 18 d. 13.00 val. Lietuvos laiku, jaunuoliai kviečiami registruotis Europos jaunimo portale. Užsiregistravusieji turės atsakyti į 5 viktorinos klausimus ir vieną papildomą klausimą. Tai padės Europos Komisijai sudaryti kandidatų eilės sąrašą.

Paraiškas teikti gali jaunuoliai, gimę 2005 m. sausio 1 d. – 2005 m. gruodžio 31 d. Atrinkti paraiškų teikėjai galės iki 30 dienų keliauti po Europą 2024 m. kovo 1 d. – 2025 m. gegužės 31 d. laikotarpiu. Konkurse gali dalyvauti jaunuoliai iš Europos Sąjungos ir programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos.

Dalyviai galės atrasti naujojo europinio bauhauzo maršrutą, sudarytą 2023 m. sausio mėn. Taip siekiama įkvėpti jaunimą renkantis lankytinas vietas ir didinti informuotumą apie tai, kaip svarbu, kad Europos Sąjunga būtų graži, tvari ir įtrauki. Dalyviai ir toliau galės naudotis 2022 m. – Europos jaunimo metais, pradėtų iniciatyvų, pavyzdžiui, iniciatyvos „DiscoverEU“ kultūros kelio, teikiama nauda.

Gavusieji kelionės bilietą taip pat gaus nuolaidų kortelę, kuri suteiks teisę į daugiau kaip 40 000 nuolaidų naudotis viešuoju transportu, lankytis kultūros objektuose ar renginiuose, užsisakyti nakvynę, norint pavalgyti, dalyvauti sporto renginiuose ar naudotis kitomis paslaugomis visose dalyvaujančiose šalyse. 

„Erasmus+“ nacionalinės agentūros padeda jaunuoliams pasirengti kelionei organizuodamos informacinius susitikimus. Nacionalinės agentūros dažnai organizuoja susitikimus „DiscoverEU Meet-ups“ – tai visose programos „Erasmus+“ šalyse siūloma įdomi kultūrinė vienos–trijų dienų programa.

Kadangi socialinė įtrauktis yra vienas iš svarbiausių programos „Erasmus+“ prioritetų, neįgalūs ar sveikatos problemų turintys dalyviai kelionėse sulauks pagalbos. Be to, 2022 m. spalio mėn. „Erasmus+“ nacionalinės agentūros pradėjo įgyvendinti „DiscoverEU“ įtraukties veiksmus: organizacijoms, dirbančioms su mažiau galimybių turinčiais jaunuoliais, ir neformaliosioms jaunimo grupėms suteikiama galimybių prašyti dotacijos. „DiscoverEU“ įtraukties veiksmų dalyviai gaus papildomą paramą, pavyzdžiui, turės galimybę keliauti su lydinčiais asmenimis. 2023 m. paskelbti du kvietimai teikti pasiūlymus dėl įtraukties veiksmų. 2022 m. spalio mėn. paskelbus pirmąjį kvietimą teikti pasiūlymus, „Erasmus+“ nacionalinės agentūros atrinko 108 projektus. Pirmieji keliautojai pagal šį konkretų veiksmą pradėjo kelionę 2023 m. kovo mėn.

Europos Komisija skatina keliauti tvariai, naudojantis geležinkelių transportu. Vis dėlto jaunuoliams, gyvenantiems atokiausiuose regionuose, užjūrio šalyse ir teritorijose, atokiose vietovėse ir salose, gali būti taikoma speciali tvarka.

Daugiau informacijos apie konkursą „DiscoverEU“ skelbiama Europos jaunimo portale.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. spalio 4 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje