Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. balandžio 22 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

„DiscoverEU“. 35 500 jaunųjų keliautojų gali laimėti nemokamus kelionės bilietus

Europos Komisija paskelbė apie naują iniciatyvos „DiscoverEU“ paraiškų teikimo etapą, per kurį iš viso bus išdalinta 35 500 kelionės bilietų (223 bilietai jaunuoliams iš Lietuvos).

Jaunimo Europos komanda

Paraiškos priimamos iki balandžio 30 d., antradienio, 13 val. Lietuvos laiku, Europos jaunimo portale. Paraiškas teikti gali jaunuoliai, gimę 2005 m. liepos 1 d. – 2006 m. birželio 30 d. Užsiregistravusieji turės atsakyti į penkis viktorinos klausimus apie ES ir vieną papildomą klausimą.

Atrinkti paraiškų teikėjai galės iki 30 dienų keliauti po Europą 2024 m. liepos 1 d. – 2025 m. rugsėjo 30 d. laikotarpiu. Konkurse gali dalyvauti jaunuoliai iš Europos Sąjungos ir programos „Erasmus+“ asocijuotųjų šalių – Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos.

Gavusieji bilietus galės susidaryti savo maršrutus ar pasisemti įkvėpimo iš jau esamų maršrutų. Pavyzdžiui, jie gali atrasti praeitais metais paskelbtą maršrutą, kuriame daugiausia dėmesio skiriama miestams ir vietoms, kurios Europos Sąjungoje garsėja savo grožiu, tvarumu ir įtraukumu, laikantis naujojo europinio bauhauzo principų.

Dalyviai taip pat gali pasinaudoti 2022 m. – Europos jaunimo metų – iniciatyva „DiscoverEU kultūros kelias“, apimančia įvairias kultūrines vietoves, pasižyminčias savo architektūra, muzika, vaizduojamaisiais menais, teatru, mada ir dizainu. Jie gali aplankyti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Europos kultūros sostines, Europos paveldo ženklu pažymėtas vietoves arba Visiems pritaikyto miesto apdovanojimą pelniusius visiems prieinamus miestus.

„DiscoverEU“ – daug daugiau nei tik bilietas. Dalyviai taip pat gaus nuolaidų kortelę su daugiau nei 40 000 nuolaidų viešajam transportui, kultūrai, apgyvendinimui, maistui, sportui ir kitoms paslaugoms atitinkamose šalyse. Be to, „Erasmus+“ nacionalinės agentūros organizuoja informacinius susitikimus prieš išvykstant, o visų programos „Erasmus+“ šalių agentūros rengia „DiscoverEU Meet-ups“– mokomąsias vienos–trijų dienų programas.

Socialinė įtrauktis yra vienas iš svarbiausių programos „Erasmus+“ prioritetų, todėl negalią ar sveikatos problemų turintiems dalyviams kelionėse bus suteikta pagalba. Nuo 2022 m. spalio mėn. „Erasmus+“ nacionalinės agentūros įgyvendina „DiscoverEU“ įtraukties veiksmus: organizacijoms, dirbančioms su mažiau galimybių turinčiais jaunuoliais, suteikiama galimybių prašyti dotacijos. Taip dalyviams suteikiama papildoma parama, pavyzdžiui, papildomas finansavimas ir galimybė keliauti su lydinčiais asmenimis. Nuo pirmojo kvietimo teikti paraiškas 2022 m. spalio mėn. „Erasmus+“ nacionalinės agentūros skyrė finansavimą daugiau kaip 250 projektų, o šiais metais paskelbti du įtraukties veiksmų kvietimai teikti paraiškas.

Pagal iniciatyvą „DiscoverEU“ skatinama keliauti tvariai, naudojantis traukiniais. Visgi jaunuoliams, gyvenantiems atokiausiuose regionuose, užjūrio šalyse ir teritorijose, atokiose vietovėse ir salose, gali būti taikoma speciali tvarka.

Pagrindiniai faktai

Europos Komisija iniciatyvą „DiscoverEU“ pradėjo įgyvendinti 2018 m. birželio mėn. po parengiamųjų Europos Parlamento veiksmų. Iniciatyva įtraukta į naują 2021–2027 m. programą „Erasmus+“.

Nuo 2018 m. į 284 000 kelionės bilietų pretendavo daugiau kaip milijonas norinčiųjų. Remiantis naujausios apklausos po kelionės duomenimis, 72 proc. jaunuolių nurodė pirmą kartą traukiniu vykę už savo gyvenamosios šalies ribų. Daugeliui jų tai taip pat buvo pirmas kartas, kai jie keliavo be tėvų ar kitų lydinčių suaugusiųjų, ir dauguma teigė, kad po kelionės jautėsi savarankiškesni. Daugiau nei du trečdaliai sakė, kad be iniciatyvos „DiscoverEU“ už kelionės bilietus jie nebūtų galėję susimokėti.

Daugiau informacijos apie konkursą „DiscoverEU“ skelbiama Europos jaunimo portale.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. balandžio 22 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje