Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 20 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

„DiscoverEU“. 35 000 jaunųjų keliautojų suteikta galimybė geriau pažinti Europą

Per pirmąjį šiais metais programos „Erasmus +“ iniciatyvos „DiscoverEU“ paraiškų teikimo etapą leistis į kelionę po Europą atrinkti 35 000 aštuoniolikmečių europiečių (228 jaunuoliai iš Lietuvos).

Keliautojai traukiniu

Per pirmąjį šiais metais programos „Erasmus +“ iniciatyvos „DiscoverEU“ paraiškų teikimo etapą leistis į kelionę po Europą atrinkti 35 000 aštuoniolikmečių europiečių (228 jaunuoliai iš Lietuvos).

Šių metų atrankos etapas – pirmasis, kai „DiscoverEU“ yra programos „Erasmus +“ dalis. Dėl šio pokyčio ir dėl išskirtinio finansavimo, suteikto atsižvelgiant į tai, kad 2022 m. yra Europos jaunimo metai, iš viso šiemet bus skirta 70 000 kelionės bilietų. Pirmą kartą savo kandidatūras galėjo teikti Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Šiaurės Makedonijos, Serbijos ir Turkijos jaunuoliai, kadangi šios šalys dalyvauja programoje „Erasmus +“.

Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel sakė: „Iniciatyva „DiscoverEU“ sukūrė bendruomenę, kuriai būdingos tvirtos vertybės, pagarba Europos kultūrai ir atvirumas naujoms pažintims bei praturtinančiai patirčiai. Labai džiaugiuosi, kad šiemet galėjome suteikti galimybę šioje iniciatyvoje dalyvauti dar daugiau šalių piliečių, nes mes itin pabrėžiame ir vertiname teigiamų tarpkultūrinių mainų svarbą.“

69 000 jaunųjų entuziastų pritraukęs atrankos etapas baigėsi 2022 m. balandžio 21 d. Laimėtojai bus informuoti ir galės organizuotis ne ilgesnę nei 30 dienų kelionę 2022 m. liepos 1 d. – 2023 m. birželio 30 d. Jiems padės nacionalinės „Erasmus+“ agentūros, kurios prieš išvykimą rengia informacinius susirinkimus ir susitikimus visoje Europoje. Be to, dalyviai gaus naują „DiscoverEU“ nuolaidų kortelę, kuri suteiks galimybę pasinaudoti daugiau kaip 40 000 nuolaidų apgyvendinimo, maitinimosi, kultūros ir kitų paslaugų srityse.

Europos Komisija planuoja kitą atrankos etapą rengti spalio mėn. – tuomet jaunuoliai galės pretenduoti į dar 35 000 kelionės bilietų.

„DiscoverEU“ – tai ES iniciatyva, kuria bet kuriam visuomenės sluoksniui priklausantiems aštuoniolikmečiams ES piliečiams suteikiama galimybė pakeliauti po Europą, sužinoti apie kitas kultūras, susidraugauti su kitais europiečiais ir patyrinėti savo europietišką tapatybę.

Iniciatyva gyvuoja nuo 2018 m. Jaunuoliai šia galimybe entuziastingai naudojasi. Per 6 paraiškų teikimo etapus 2018, 2019, 2021 ir 2022 m. į 165 000 kelionės bilietų pretendavo beveik 754 000 jaunuolių. Kelionės bilietai paskirstyti proporcingai pagal valstybių narių gyventojų dalį bendrame ES gyventojų skaičiuje.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gegužės 20 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje