Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. balandžio 16 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija patvirtino Ukrainos planą, sudarydama sąlygas reguliariems mokėjimams pagal Ukrainos priemonę

Šiandien Europos Komisija priėmė pasiūlymą dėl ES Tarybos įgyvendinimo sprendimo, kuriame teigiamai vertinamas Ukrainos planas – išsami Ukrainos reformų ir investicijų strategija ateinantiems ketveriems metams.

Ukrainos ir ES vėliavos

Šiandien Europos Komisija priėmė pasiūlymą dėl ES Tarybos įgyvendinimo sprendimo, kuriame teigiamai vertinamas Ukrainos planas – išsami Ukrainos reformų ir investicijų strategija ateinantiems ketveriems metams. Šis svarbus žingsnis leis teikti reguliarią ir nuspėjamą paramą Ukrainai pagal ES priemonę Ukrainai, kurios vertė – iki 50 mlrd. eurų. Finansavimas pagal ES priemonę Ukrainai padės toliau veikti administracijai, mokėti atlyginimus ir pensijas, teikti pagrindines viešąsias paslaugas, remti atstatymą.

Mokėjimai bus išmokami su sąlyga, kad bus įgyvendinti Tarybos įgyvendinimo sprendimo priede išdėstyti reformų ir investicijų etapai.

Ukrainos plane nurodytos 69 reformos ir 10 investicijų, suskirstytų į 146 kokybinius ir kiekybinius rodiklius. Pagal Ukrainos planą siūlomos reformos apima 15 sričių, įskaitant energetiką, žemės ūkį, transportą, žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, žmogiškąjį kapitalą, taip pat valstybės įmones, verslo aplinką, viešuosius finansus ir decentralizaciją.

Tolesni žingsniai

Europos Komisijai teigiamai įvertinus Ukrainos planą, ES valstybės narės turi per vieną mėnesį priimti Europos Komisijos pateiktą Tarybos įgyvendinimo sprendimą.

Priėmus siūlomą ES Tarybos įgyvendinimo sprendimą, EK galėtų išmokėti iki 1,89 mlrd. EUR išankstinio finansavimo, kol bus pradedama mokėti reguliarias išmokas, susietas su reformų ir investicijų rodiklių įgyvendinimu pagal Ukrainos planą.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai (anglų kalba)

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. balandžio 16 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje