Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gruodžio 13 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

ES toliau teikia paramą Ukrainos žmonėms

Dėl Rusijos išpuolių milijonai ukrainiečių neturi patikimos prieigos prie elektros energijos, centrinio šildymo ir vandens.

ES ir Ukrainos simbolika
Europos Sąjunga, 2022

Dėl Rusijos išpuolių milijonai ukrainiečių neturi patikimos prieigos prie elektros energijos, centrinio šildymo ir vandens. Siekdama padėti tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos, šiandien Paryžiuje vykstančioje konferencijoje Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė tris svarbias žinias: 1) apie naują skubiai reikalingų elektros energijos generatorių tiekimą Ukrainai, 2) „rescEU“ sveikatos ir energetikos centro įkūrimą Lenkijoje, per kurį paramą gali teikti bet kurie trečiųjų šalių paramos teikėjai, 3) energiją taupančių elektros lempučių dovanojimą.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Ukrainos dvasia išlieka nepalaužiama. Turime padėti ukrainiečiams žiemą ir tiek, kiek reikia. Todėl šiandien susitinkame Paryžiuje. Šąlant orams, Europa ir toliau teikia paramą Ukrainai. Pavyzdžiui, teikiame 800 elektros generatorių, taip pat netrukus suteiksime iki 30 mln. LED elektros lempučių, kurios gali padėti sutaupyti energijos. Be to, Lenkijoje kuriame naują ES centrą, per kurį bus galima Ukrainai teikti skubią pagalbą energetikos ir sveikatos srityse. Jis pradės veikti kitą savaitę ir per jį pagalbą galės teikti bet kuri trečioji šalis donorė.“

Šiandien EK Pirmininkė U. von der Leyen paskelbė, kad nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios ES sutelkė apie 800 elektros energijos generatorių.

Naujausia per ES civilinės saugos mechanizmą teikiama pagalba energetikos srityje sudaro:

  • 40 naujų didelių elektros energijos generatorių  iš rezervo „rescEU“, kurie nepertraukiamai tiekia elektros energiją 30 ligoninių visoje šalyje;
  • 100 mažų ir vidutinių elektros energijos generatorių iš Prancūzijos, 19 generatorių iš Slovakijos, 23 generatoriai iš Vokietijos, 4 avarinės elektros energijos sistemos iš Lenkijos, taip pat 252 transformatoriai iš Lietuvos.

Be to, Europos Komisijos Pirmininkė U. von der Leyen paskelbė, kad EK sutelks apie 30 mln. eurų Ukrainai įsigyti iki 30 mln. taupių elektros lempučių.

ES taip pat šiuo metu Lenkijoje kuria naują „rescEU“ pagalbos energetikos srityje centrą, kad būtų galima lengviau transportuoti ir sandėliuoti trečiųjų šalių teikiamą pagalbą ir padėti ją pristatyti į Ukrainą. Tai daroma bendradarbiaujant su G7 partneriais ir gali gerokai padidinti neatidėliotinos pagalbos teikimą Ukrainai.

Apskritai nuo vasario mėn. ES Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras per ES civilinės saugos mechanizmą Ukrainai nukreipė daugiau kaip 76 677 tonas pagalbos ir toliau koordinuoja sužeistų ar sergančių ukrainiečių medicininę evakuaciją į ligonines visoje Europoje. Savaitiniais skrydžiais iš ES medicinos evakuacijų centro Lenkijoje į 18 Europos šalių sėkmingai perkelta virš 1600 pacientų.

EK taip pat toliau glaudžiai bendradarbiauja su Energijos bendrija, kad paremtų Ukrainos energetikos sistemą. Ukrainos energetikos rėmimo fondas iki šiol surinko 32 mln. EUR skubiausiems poreikiams patenkinti.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gruodžio 13 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje