Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. sausio 26 d.Skaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija siūlo atnaujinti suderintą požiūrį į laisvo judėjimo apribojimus

judejimas_0126.jpg
© EU
Šiandien Europos Komisija pasiūlė atnaujinti praėjusių metų spalio mėn. Tarybos rekomendaciją dėl priemonių, kuriomis daromas poveikis laisvam judėjimui Europos Sąjungoje, koordinavimo. Atsižvelgiant į naujas koronaviruso atmainas ir didelį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių daugelyje valstybių narių, būtina atgrasyti nuo nebūtinų kelionių, tačiau vengti sienų uždarymo ar bendro draudimo keliauti ir užtikrinti, kad bendroji rinka ir tiekimo grandinė veiktų nepertraukiamai.

Europos Komisijos pasiūlyme numatytos papildomos suderintos priemonės dviejose srityse, kuriose valstybės narės jau susitarė bendradarbiauti: 1. suderinto spalvinio kodo, skirto rizikos zonoms žymėti, atnaujinimas; 2. griežtesnės priemonės keliautojams iš didesnės rizikos zonų.

Bendro spalvinio kodo atnaujinimas

Be esamų žalios, oranžinės, raudonos ir pilkos spalvų, Europos Komisija siūlo įtraukti tamsiai raudoną spalvą, kuria būtų pažymėtos sritys, kuriose užsikrėtimo atvejų skaičius labai didelis. Tai būtų taikoma vietovei, kurios 14 dienų atvejų rodiklis yra daugiau kaip 500 atvejų 100 000 gyventojų. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) toliau skelbs atnaujintas žemėlapio versijas, parengtas pagal valstybių narių pateiktus duomenis.

Griežtesnės priemonės keliautojams iš didesnės rizikos zonų

Kai asmenys atvyksta iš tamsiai raudonos zonos, valstybės narės turėtų reikalauti, kad jie:

Atsižvelgdama į riziką, susijusią su labai dideliu naujų užsikrėtimo atvejų skaičiumi, Europos Komisija, remdamasi ECDC gairėmis , rekomenduoja valstybėms narėms susitarti priimti, toliau taikyti ar sustiprinti plitimo mažinimo priemones, kaip antai buvimą namuose ir laikiną tam tikrų verslo įstaigų uždarymą, visų pirma vietovėse, kurios priskiriamos tamsiai raudonai zonai, stiprinti testavimą ir atsekimą, taip pat didinti COVID-19 atvejų stebėseną ir sekoskaitą, kad būtų renkama informacija apie naujų, labiau infekcinių koronaviruso atmainų plitimą.

Be šiandien Europos Komisijos pasiūlytų atnaujinimų dėl kelionių ES, Europos Komisija taip pat priėmė pasiūlymą atnaujinti Tarybos rekomendaciją dėl kelionių į ES iš ES nepriklausančių šalių.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai dėl EK pasiūlytų atnaujinimų dėl kelionių ES viduje

Pranešimas spaudai dėl EK pasiūlytų atnaujinimų dėl kelionių į ES iš ES nepriklausančių šalių

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. sausio 26 d.