Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. sausio 27 d.Skaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija kviečia diskutuoti, kaip reaguoti į visuomenės senėjimo poveikį

senejimas_0127.png
© EU
Siekdama pradėti plačias diskusijas dėl būsimos politikos, Europos Komisija šiandien paskelbė iššūkių ir galimybių senėjančiai Europos visuomenei žaliąją knygą .

Žaliojoje knygoje keliami klausimai apie sveikos gyvensenos skatinimą, mokymąsi visą gyvenimą, vyresnio amžiaus žmonėms svarbių sveikatos ir priežiūros sistemų stiprinimą. Dokumente pabrėžiama, kad į darbo rinką reikia pritraukti daugiau žmonių, nurodoma, kokias darbo vietas galima kurti, ir nagrinėjamas senėjimo poveikis mūsų profesiniam gyvenimui, savijautai, pensijoms, socialinei apsaugai ir našumui.

Atsižvelgiant į Žaliojoje knygoje dėl senėjimo iškeltus klausimus Europos Komisija kviečia visus suinteresuotus žmones ir organizacijas per 12 savaičių (iki balandžio 21 d. ) truksiančias viešas konsultacijas pareikšti nuomonę , kaip reaguoti į spartaus senėjimo poveikį mūsų ekonomikai ir visuomenei. Remdamasi konsultacijų rezultatais Europos Komisija svarstys galimus politikos sprendimus, kaip padėti valstybėms narėms ir regionams spręsti su senėjimu susijusias problemas.

Šiuo metu 20 proc. gyventojų yra vyresni nei 65 metų ir prognozuojama, kad iki 2070 m. jų dalis pasieks 30 proc. Be to, vyresnių nei 80 metų žmonių nuošimtis veikiausiai padidės daugiau nei dvigubai ir iki 2070 m. pasieks 13 proc. Numatoma ir kad asmenų, kuriems gali reikėti ilgalaikės priežiūros, skaičius ES 27 padidės nuo 19,5 mln. 2016 m. iki 23,6 mln. 2030 m. ir 30,5 mln. 2050 m.

Užpildyti konsultacijos klausimyną internete galite ČIA

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. sausio 27 d.