Europos Sąjunga yra viena didžiausių rinkų pasaulyje, turinti 450 mln. vartotojų vidaus rinką.
Bendrosios rinkos dėka Lietuvos įmonės, nepriklausomai nuo jų dydžio, yra šios dinamiškos ES prekybos erdvės dalis. Bendroji rinka skatina ekonomikos augimą, kuria darbo vietas ir palengvina verslą.
Mažos ir vidutinės įmonės Europos Sąjungoje
Mažose ir vidutinėse įmonėse dirba 2 iš 3 visų darbuotojų, jos sukuria 85% visų naujų darbo vietų Europos Sąjungoje. Mažos ir vidutinės įmonės yra integrali Europos ekonomikos dalis ir Europos Komisija teikia informaciją, paramą bei finansavimą, kad padėtų joms vystytis ir augti. Mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) gali:
- gauti naudą iš laisvo prekių bei paslaugų judėjimo ES be muitinės patikrų ar kitų reguliacinių kliūčių;
- susidūrus su iššūkiais, tokiais kaip COVID-19 pandemija ar Brexit, tikėtis paramos ir solidarumo iš ES;
- gauti naudą iš kolektyvinės ES derybinės galios per pasiektus prekybos susitarimus su kitomis šalimis ir regionais, atsiveriant pasaulinei rinkai.
ES finansavimas bei finansinė parama verslui
ES kasmet remia daugiau nei 200 000 verslų ir verslininkų, suteikdama verslo paskolas, mikrofinansavimą, paskolų garantijas ir rizikos kapitalą. Sprendimą teikti ES finansavimą dažniausiai priima vietinės finansų įstaigos, tokios kaip bankai, instituciniai investuotojai arba rizikos kapitalo įmonės.
Atsižvelgiant į pandemijos sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, siekiant padėti ekonomikoms, verslams ir piliečiams vėl atsistoti ant kojų, ES pradėjo vykdyti Ekonomikos gaivinimo planą Europai, kuris suteiks papildomų paramos ir finansavimo galimybių Lietuvos verslui.
ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas Lietuvoje
Informacija apie ES fondus bei procedūras verslui
Galimi verslo finansavimo šaltiniai Lietuvai