Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Asociatyvinė nuotrauka bibliotekoje
Studijos, mokymasis, stažuotės

ES iniciatyvos švietimui

Europos Komisija sukūrė daug įvairių išteklių, kad padėtų studentams ir mokiniams sužinoti apie Europos Sąjungą. Be to, dėstytojai ir studentai iš Lietuvos gali studijuoti arba dėstyti užsienyje pagal ES finansuojamas programas.

„Erasmus+“

Europos solidarumo korpusas

Mokymosi kampelis

Stažuotės Europos Komisijoje

Europos Komisijoje rengiamos dvi penkių mėnesių trukmės stažuočių sesijos (vadinamos „Blue Book“ stažuotėmis): viena prasideda kovo mėn., antra – spalio mėn. Jei ketinate jose dalyvauti, turite iš anksto planuoti – norėdami dalyvauti stažuotėje nuo kovo mėn., paraišką turite pateikti iki prieš tai einančio rugpjūčio pabaigos, o jei Jus domina stažuotė nuo spalio mėn., paraišką reikia pateikti iki sausio mėn. pabaigos. Paraiškas gali teikti ES ir ne ES piliečiai; stažuotojams mokama mėnesinė išmoka. Kandidatai turi būti universitetų absolventai ir labai gerai mokėti dvi ES oficialias kalbas (ne ES piliečiams pakanka mokėti vieną ES kalbą).

Pastaba: Europos Komisijoje taip pat galima kreiptis, pavyzdžiui, dėl vertimo raštu stažuotės arba dėl mokslinės stažuotės (Jungtiniame tyrimų centre).

Mokomoji praktika Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje