Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Asociatyvinė nuotrauka problemų ir skundų skilčiai
Problemos ir skundai

Pagalba nacionaliniu ir ES lygmenimis

Kaip pranešti apie problemas ar teikti skundą?

Jei esate ES pilietis ar turite nuolatinį leidimą gyventi ES šalyje ir apsistojote, dirbate ar kuriate verslą kitoje ES šalyse, galite naudotis savo teisėmis. Jeigu turite problemų ar skundų, geriausias sprendimas yra juos spręsti nacionaliniu lygiu kreipiantis į atsakingą tarnybą, valdžios institucijas ar verslą.

Nors paprasčiau yra apginti savo teises toje šalyje, kurioje gyvenate, Europos Sąjunga taip pat siūlo įrankių, galinčių Jums padėti, ypač jei problemos susijusios su ES institucijomis.

Pagalba nacionaliniu lygmeniu

Pagalba ES lygmeniu

Europos Ombudsmenas, nepriklausoma ir nešališka tarnyba, nagrinėja žmonių, įmonių ir organizacijų skundus dėl ES institucijų ir įstaigų netinkamo administravimo atvejų.
Visi Europos Sąjungos piliečiai ar valstybių narių gyventojai bei juridiniai asmenys (pvz., įmonės, organizacijos ar asociacijos), kurių buveinė registruota Europos Sąjungoje, turi galimybę pateikti peticiją Europos Parlamentui dėl Europos Sąjungos teisės taikymo.
Į Europos Komisiją galite kreiptis dėl Europos Sąjungos teisės pažeidimo, padaryto ES šalies valdžios įstaigų šalyje narėje. Klausimai, susiję tik su privačiais asmenimis ar subjektais ir nesusiję su valdžios institucijomis, sprendžiami nacionaliniu lygmeniu.
Čia pateikiama kontaktinė informacija, kur kreiptis susidūrus su nesąžininga konkurencija, nesąžininga valstybės parama užsienio konkurentams ir kitomis problemomis bendraujant su kitos ES šalies valdžios institucijomis.

Bendra informacija apie ES

Šioje svetainėje teikiami praktiniai patarimai ir informacija apie bendras ES taisykles gyvenant, mokantis, dirbant, apsiperkant, keliaujant ar užsiimant verslu Europos Sąjungos šalyse. Jei atsakymo į savo klausimą neradote, papildomai galite kreiptis į tarnybą „Jūsų Europos patarėjas“.
Skambinkite, rašykite ar susitikite su EUROPE DIRECT atstovu Lietuvoje ir kitose ES šalyse.