Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. gegužės 30 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Patvirtinti didesni ES muitų tarifai Rusijos ir Baltarusijos produktams

Šiandien ES Taryba priėmė reglamentą, kuriuo nustatomi žymiai didesni tam tikrų iš Rusijos ir Baltarusijos į ES importuojamų produktų muitų tarifai.

Žemės ūkis

Šiandien ES Taryba priėmė reglamentą, kuriuo nustatomi žymiai didesni tam tikrų iš Rusijos ir Baltarusijos į ES importuojamų produktų muitų tarifai. Reglamentas priimtas atsižvelgiant į Europos Komisijos kovo 22 d. pasiūlymą. Priemonėmis siekiama sumažinti grūdų, aliejingųjų sėklų ir jų produktų, granuliuotos cukrinių runkelių becukrės masės ir džiovintų žirnių importą į ES, nedarant poveikio eksportui į trečiąsias šalis ir išsaugant pasaulinį apsirūpinimo maistu saugumą. Didesni tarifai taikomi ir Baltarusijai, atsižvelgiant į glaudžius jos politinius ir ekonominius šalies ryšius su Rusija.

Naujais tarifais siekiama užkirsti kelią ES rinkos destabilizavimui ir apsaugoti ES ūkininkus, kovoti su neteisėtu Ukrainos grūdų, klaidingai ženklinamų kaip Rusijos grūdai, eksportu ir nutraukti pajamų srautus, kuriais galėtų būti finansuojamas Rusijos vykdomas agresijos karas prieš Ukrainą. Reglamentas priimtas reaguojant į Rusijos, kaip pasaulinės grūdų eksportuotojos, vaidmenį ir jos naudojimąsi maisto produktų eksportu kaip geopolitine priemone. ES tvirtai remia Ukrainą ir jos žmones ir toliau tvirtai rems Ukrainos ekonomiką, taip pat jos visuomenę, ginkluotąsias pajėgas ir būsimą atstatymą.

Šiandien priimtas ES Tarybos reglamentas dėl muitų tarifų įsigalios liepos 1 d. Reglamentas bus paskelbtas Oficialiajame leidinyje

Vykdomasis pirmininko pavaduotojas ir už prekybą atsakingas Europos Komisijos narys Valdis Dombrovskis sakė: „Nustatydami didesnius tarifus, imamės ryžtingų veiksmų, kad mūsų žemės ūkio sektorius nebūtų destabilizuotas dėl Rusijos importo, o kartu apsaugome Ukrainos eksportą nuo neteisingo Rusijos vykdomo ženklinimo. Šią paramą teiksime tol, kol reikės. Mūsų įsipareigojimas užtikrinti pasaulinį apsirūpinimo maistu saugumą taip pat išlieka tvirtas, užtikrinant, kad šios priemonės nedarytų neigiamo poveikio besivystančioms šalims.“  

Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. gegužės 30 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje