Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. balandžio 8 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

Pasaulinė kampanija „Palaikykime Ukrainą“ (Stand Up for Ukraine): lėšų ir paramos ukrainiečiams telkimas įsibėgėjo

Balandžio 9 d., šeštadienį, 16.00 val. Lietuvos laiku kviečiame stebėti pasaulinį lėšų rinkimo renginį „Palaikykime Ukrainą“ (Stand Up for Ukraine), kurį bendrai organizuoja EK Pirmininkė U. von der Leyen ir Kanados Ministras Pirmininkas J. Trudeau

Stand Up For Ukraine

Balandžio 9 d., šeštadienį, 16.00–17.00 val. Lietuvos laiku kviečiame stebėti pasaulinį lėšų rinkimo renginį „Palaikykime Ukrainą“ (Stand Up for Ukraine), kurį bendrai organizuoja Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen ir Kanados Ministras Pirmininkas Justinas Trudeau.

Europos Komisija ir Kanados Vyriausybė, bendradarbiaudamos su tarptautine interesų gynimo organizacija „Global Citizen“, ragina vyriausybes, privačias bendroves ir piliečius prisidėti prie visuotinių solidarumo pastangų ir surinkti lėšų bei kitų rūšių paramos pabėgėliams ir Ukrainos viduje namus palikusiems žmonėms.

  • Tiems 4 mln. žmonių, kurie jau ieško prieglobsčio ES, ir kitiems, kurie greičiausiai dar atvyks, lėšos bus naudojamos poreikiams ES valstybėse narėse patenkinti – nuo maisto, būsto ir medicininės priežiūros iki švietimo ir užimtumo;
  • tiems 6,5 mln. žmonių (tarp jų – 2,5 mln. vaikų), kuriems teko palikti savo namus, bet jie liko Ukrainoje, finansavimas ir aukos suteiks gyvybiškai svarbią humanitarinę pagalbą.

Apie įsipareigojimus bus skelbiama per renginį, kuriame kartu su EK Pirmininke Ursula von der Leyen dalyvaus ir Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda. Ministras Pirmininkas Justinas Trudeau dalyvaus nuotoliniu būdu. Dalyvauti pakviestas ir Prezidentas Volodymyras Zelenskis. Taip pat pakviesti pabėgėliai ir pabėgėliams padedančių vietos nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Pripažįstant esminį Lenkijos vaidmenį remiant pabėgėlius, kuriuos iš gyvenamųjų vietų išstūmė invazija į Ukrainą, įsipareigojimų telkimo renginys „Palaikykime Ukrainą“ vyks Varšuvoje. Lenkijoje prieglobstį rado jau daugiau kaip 2,5 mln. pabėgėlių, be to, ši šalis atlieka svarbų humanitarinės pagalbos centro vaidmenį – per ją parama iš visos Europos siunčiama Ukrainai.

Kaip prisidėti?

Vyriausybės ir privačios bendrovės, norinčios skirti finansinį įnašą, raginamos susisiekti su Europos Komisija e. pašto adresu NEAR-SGUA-UKRAINE-CLEARING-HOUSEatec [dot] europa [dot] eu (NEAR-SGUA-UKRAINE-CLEARING-HOUSE[at]ec[dot]europa[dot]eu)  

Be to, Europos Komisija sukūrė sistemą, per kurią privačiojo sektoriaus aukojama pagalba natūra bus perduodama Ukrainai, Moldovai ir kaimyninėms ES valstybėms narėms siekiant padėti patenkinti Ukrainos viduje perkeltų asmenų ir į kitas šalis pabėgusių asmenų poreikius.

Europos Komisija koordinuos didelio masto gyvybiškai svarbios pagalbos natūra, tokios kaip vaistai, vakcinos, medicininė įranga, palapinės, lovos, pristatymą.

Bendrovės, norinčios paaukoti natūra, raginamos kreiptis į Europos Komisiją e. paštu ECHO-private-donationsatec [dot] europa [dot] eu (ECHO-private-donations[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Pavieniai asmenys gali paaukoti pinigų per organizacijos „Global Citizen“ platformą GlobalGiving.

Vyriausybių įsipareigotos skirti lėšos Ukrainos viduje perkeltiems asmenims bus daugiausiai nukreipiamos per Ukrainos valdžios institucijas. Privačiojo sektoriaus ir pavienių asmenų aukos šalies viduje perkeltiems asmenims bus daugiausiai perduodamos per JT agentūras, kaip antai Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurą, Pasaulio maisto programą, fondą „Švietimas negali laukti“ ir kitas, taip pat per „GlobalGiving“. Visą organizacijų sąrašą galima rasti www.forukraine.com.

Daugiau informacijos:

Pasaulinio lėšų rinkimo renginio „Palaikykime Ukrainą“ (Stand Up for Ukraine) transliaciją bus galima stebėti kanalu „Europe by Satellite“ ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Facebook paskyroje. 

Kampanija „Palaikykime Ukrainą“

ES palaiko Ukrainą

Ukrainai skirtas Europos Komisijos puslapis. Šis puslapis prieinamas ukrainiečių ir rusų kalbomis.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. balandžio 8 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje