Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. kovo 9 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK padidino 2023 m. programos „Erasmus+“ biudžetą, daugiausia dėmesio skirdama besimokantiesiems ir darbuotojams iš Ukrainos

Europos Komisija padidino 2023 m. programos „Erasmus+“  biudžetą, daugiausia dėmesio skirdama besimokantiesiems ir darbuotojams iš Ukrainos. 

grupė jaunų žmonių

Šiandien Europos Komisija priėmė peržiūrėtą programos „Erasmus+“ 2023 m. metinę darbo programą. Bendras šių metų programos biudžetas padidintas iki naujos 4,43 mlrd. EUR sumos – tai didžiausias metinis finansinis paketas, kada nors pasiektas pagal programą „Erasmus+“.

Padidinus biudžetą apskritai bus sustiprinti programos „Erasmus+“ prioritetai, susiję su įtrauktimi, aktyviu pilietiškumu ir demokratiniu dalyvavimu, taip pat žaliąja ir skaitmenine pertvarka ES ir tarptautiniu mastu.

Peržiūrėtoje darbo programoje iš 2027 m. programos „Erasmus+“ biudžeto numatyta skirti 100 mln. EUR, siekiant remti projektus, kuriais skatinama švietimo veikla ir sudaromos palankesnės sąlygos nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms integruotis į naują mokymosi aplinką, taip pat veiklai, kuria remiamos organizacijos, besimokantieji ir darbuotojai Ukrainoje. Finansuojama veikla gali būti įvairi – nuo kalbinės ir kultūrinės integracijos kursų, kalbų mokymosi priemonių, skirtų pedagogams ar besimokantiesiems, iki stipendijų ar bendros finansinės paramos visuose „Erasmus+“ sektoriuose besimokantiesiems ir pedagogams.

Tarptautinis programos „Erasmus+“ aspektas buvo ypač sustiprintas padidinus biudžetą 31 mln. EUR, kurie bus panaudoti mobilumo projektams ir gebėjimų stiprinimui aukštojo mokslo srityje remiant tarptautinio bendradarbiavimo projektus. 2023 m. šiuo veiksmu taip pat bus remiamas struktūrinių reformų projektas, kuriuo siekiama sukurti atvirą skaitmeninę švietimo aplinką, kurioje Ukrainos aukštojo mokslo įstaigose besimokantiems studentams, iš Ukrainos bėgantiems arba šalies viduje perkeltiems studentams būtų siūlomas kokybiškas švietimas ir mokymas. Jis taip pat suteiktų švietimo galimybių platesnei Ukrainos bendruomenei užsienyje, remiantis Ukrainos ir kitų Europos universitetų bendradarbiavimu.

Remdamosi atvirais kvietimais teikti projektų paraiškas, kreiptis dėl finansavimo gali visos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse veikiančios viešosios ar privačiosios įstaigos, padedamos visose ES valstybėse narėse ir programos asocijuotosiose trečiosiose šalyse įsikūrusių programos „Erasmus+“ nacionalinių agentūrų ir Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos.

Pagal programos „Erasmus+“ bendrąjį kvietimą teikti paraiškas rengiami keli paraiškų teikimo etapai. Kitas paraiškų teikimo etapas prasidės 2023 m. kovo 22 d.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. kovo 9 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje