Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Asociatyvinė leidinių nuotrauka
Leidiniai

ES dokumentai ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje leidiniai

Norite sužinoti, kaip veikia Europos Sąjunga? Domitės euro monetomis ar Europos Sąjungos valstybių narių vėliavomis? O gal kaip tik šiandien išgirdote apie Europos žaliąjį kursą ir norėtumėte išsiaiškinti, kas tai yra?

Nuo Europos Sąjungos kovos su klimato kaita iki ES priimtų teisės aktų; nuo formalių ataskaitų iki virtualių stalo žaidimų. Visa tai galite rasti jau dabar Europos Sąjungos portaluose:

ES leidinių biure – nemokami informaciniai leidiniai, žurnalai, pranešimai apie Europos Sąjungą, išleisti ES institucijose ir kitose įstaigose. Leidinius galite skaityti internete, atsisiųsti pdf formatu arba nemokamai užsisakyti popierinio leidinio pristatymą jūsų nurodytu adresu.

ES mokymosi kampelyje – viktorinos, pratybos, žaidimai ir kitos virtualios mokomosios priemonės. Čia galite atsisiųsti skaidres įvairiomis temomis, pamokų planus ar vaizdinę medžiagą, iliustruojančią tam tikrą ES temą. Ir dar daugiau – nuo šiol ES mokymosi kampelis suteikia galimybę bendrauti su kitomis Europos Sąjungos mokyklomis ir mokytojais. Raskite bendraminčius mokytojus ar mokyklą, su kuriais dalinsitės savo patirtimis! Daugiau informacijos

 

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje išleisti leidiniai:

Žmonės, kurie saugo Europą iliustracija
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 11 d.
Žmonės, kurie saugo Europą

Penkiolika trumpų istorijų apie pašaukimą ir nekasdienišką kasdienį darbą – saugoti. (2019)

ES galimybės tavo rankose viršelis
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
ES galimybės tavo rankose

Nuorodos, kur rasti informaciją apie jaunimo galimybės Europos Sąjungoje. (2018, 2019)

Metodų rinkinio „Pažink Europą“ viršelis
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
Metodų rinkinys „Pažink Europą“

Bendradarbiaujant su Užsienio reikalų ministerija sukurtas metodų rinkinys, skirtas kalbėti ir gilintis į tai, kas vyksta Europos Sąjungoje. (2012, 2019)

Kelionės su Europiuke viršelis
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
Europiukė

Spalvinimo knygelė vaikams. Linksmoji Europiukė kviečia keliauti po Europos Sąjungos šalis ir susipažinti su Europos Sąjungos šalių simboliais. (2015, 2017)

Europos mozaika viršelis
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
Europos mozaika

Knyga apie kiekvieną ES valstybę narę: istorija, politinė sistema, geografija ir kultūra. (2004, 2009, 2010, 2011, 2013)

Būk savanoris – keisk pasaulį viršelis
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
Būk savanoris – keisk pasaulį!

Knyga apie savanorystę ir jos vertę, minint Europos savanoriškos veiklos metus. (2011)

Žaliojo miško aidas viršelis
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
Žaliojo miško aidas

Vaikams skirta knygelė apie energijos taupymą ir atliekų perdirbimą. (2012)

Siuntinėlis ledų baltajai meškai viršelis
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
Siuntinėlis ledų baltajai meškai

Vaikams skirta knygelė apie energijos taupymą. (2010)

EUREKA (stalo žaidimas) dėžutė
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
EUREKA (stalo žaidimas)

Žaidimas apie Europą, jos kultūrą, geografiją, istoriją ir ES institucijas. Žaidimas tinka įvairaus amžiaus žaidėjams. (2019) Žaidimą kviečiame žaisti Europos informacijos centre.

EUROPA (stalo žaidimas) dėžutė
Bendro pobūdžio leidiniai2021 m. spalio 13 d.
EUROPA (stalo žaidimas)

Žaidimas jaunimui apie Europą, jos kultūrą, geografiją, istoriją. (2011) Stalo žaidimą kviečiame žaisti Europos informacijos centre.

ES dokumentai ir duomenys

Europos Sąjungos piliečiai, valdžios institucijos, įmonės, organizacijos ir visi kiti, besidomintys, turi galimybę susipažinti su oficialia Europos Sąjungos informacija ir duomenimis, kuriuos parengia ES institucijos ir įstaigos:

EUR-Lex – tai Europos Sąjungos teisės portalas. Čia bet kuria oficialia Europos Sąjungos kalba galite susipažinti su Europos Sąjungos sutartimis, ES institucijų teisės aktais, tarptautiniais susitarimais ar kitais oficialiais ES dokumentais. Šioje svetainėje taip pat galite stebėti konkretaus teisės akto priėmimo procesą – informacija EUR-Lex atnaujinama kiekvieną dieną.

Oficialus Europos duomenų portalas – interneto svetainė, kurioje pateikiama informacija apie Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinius atvirųjų duomenų portalus, atvirųjų duomenų užbaigtumo lygį, naudojimo atvejus, katalogus, pranešimus, video seminarus bei naujienas. Portale informacijos galima ieškoti tokiuose duomenų rinkiniuose kaip energetika, mokslas ir technologijos, transportas, sveikata ir kt.

CORDIS – Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir plėtros informacinė tarnyba. Šiame portale rasite Europos Komisijos projektų, finansuojamų pagal mokslinių tyrimų ir inovacijų programą, rezultatus. Profesionalams pristatomi tyrimų rezultatai, kad būtų skatinamas atviras mokslas, naujoviškų produktų bei paslaugų kūrimas ir augimas visoje Europos Sąjungoje.