COVID-19 pandemija išryškino skaitmenizacijos Europoje svarbą. Karantino ar kitų apribojimų įvedimas visoje Europoje reiškė, jog mūsų visuomenė tapo dar labiau priklausoma nuo skaitmeninių technologijų nei bet kada anksčiau. Skaitmeninės technologijos atveria naujus kelius mokytis, pramogauti, apsipirkti, dirbti, tyrinėti, siekti naujų tikslų. Jos suteikia ES piliečiams naujas laisves, teises ir bendravimo galimybes.
Tačiau skaitmeniniame pasaulyje kyla daug problemų, kurias privalome spręsti. ES privalo stiprinti savo strateginę autonomiją technologijų srityje. Turime išplėtoti naujas taisykles ir technologijas, kurios padėtų apsaugoti piliečius nuo klastočių, kibernetinių vagysčių, dezinformacijos. Ir svarbiausia – ES turi padėti spręsti skaitmeninės atskirties problemą.
Todėl ES vizija ateinančiam dešimtmečiui – skaitmeniniam dešimtmečiui – tai skaitmeninis pasaulis, kuris įgalina žmones ir verslus bei kurio pagrindas yra orientavimasis į žmogų, tvarumas ir gerovė.
Europos Komisija siekia, kad perėjimas prie skaitmeninių technologijų būtų naudingas visiems. Skaitmeniniai sprendimai, kuriuos įgyvendinant pirmenybė teikiama žmonėms:
- atvers naujų galimybių įmonėms;
- paskatins patikimų technologijų plėtrą;
- puoselės atvirą ir demokratinę visuomenę;
- sudarys sąlygas gyvybingai ir tvariai ekonomikai;
- padės kovoti su klimato kaita ir pereiti prie žaliosios ekonomikos.